• Головна
  • Буковинська тайстра: підсумкова виставка результатів школи у Чернівцях
Фото
10:23, 5 листопада 2019 р.

Буковинська тайстра: підсумкова виставка результатів школи у Чернівцях

Фото
Фото надала Лариса Світлик

Фото надала Лариса Світлик

Виставкова зала Учбово-методичного центру культури Буковини - у творчих портретах дев'яти учениць, а зараз уже випускниць школи. Ниточка за ниточкою на стародавніх ткацьких верстатах невтомні майстрині створювали оці чудові торбини, які засяяли  своєю красою в ошатній залі.  Створили неповторну красу з натуральної вовняної нитки, з своїх мрій, фантазій та любові до рідного краю. 

Про це повідомляє Лариса Світлик. 

Одарка Кучерява, яка керувала проєктом, зауважила, що майстрині вивчили різноманітні техніки ткання і креативно застосували свої знання - створили сучасні стилізовані  тайстри. Презентували, як давня барвиста торбина може відродитися в сучасних умовах, стати модним аксесуаром для молоді, бути впізнаваним буковинським сувеніром, справжньою візиткою нашого барвистого краю.

Микола Шкрібляк вручив майстриням сертифікати про закінчення школи від ГО «Вишиваний дивотвір», Школи буковинської тайстри та УМЦК Буковини.

"Школа буковинської тайстри – це культурно-освітній проєкт для молоді. А ілюстративно-інформативне видання «Школа буковинської тайстри від А до Я» - це путівник у мальовничий світ буковинської тайстри. Менеджер проєкту Олена Чайка розповіла те, як працювали над книгою, про те, яккнигою хотіли привабити молодь, показати історичну цінність давньої універсальної торбини в житті буковинців, а на прикладі учениць - допитливих, старанних, наполегливих показати, як можна навчитися ткати тайстру «з чистого аркуша», що це можливо, коли є велике бажання…». Одним із результатів нашого проєкту є створення однойменного документального телевізійного фільму «Школа буковинської тайстри від А до Я» . Сьогодні - кінопрем'єра про нашу буковинську тайстру і жінку-буковинку, яка постійно прагне навчатися новому" - повідомляє авторка. 

Школа буковинської тайстри зробила справжнє турне зустрічей з учнями загальноосвітніх шкіл міста. Менеджер проєкту Василь Фоменко розповів, як шикувалася черга до ткацького верстата, як діти хотіли спробувати ткати, як залюбки працювали з вовною, якз легкістю сканували QR-код і переходили за посиланнями на істакнижку - мультимедійну версію книги. В цьому - ще одна унікальність проєкту Школа буковинської тайстри.

Читайте також: громадян Молдови та Азербайджану примусово повернуть з Буковини додому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тайстра #буковинська тайстра #творчість
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...