• Головна
  • Висновок фахівців щодо спорудження храму на площі Пресвятої Марії у Чернівцях
Фото
10:50, 15 листопада 2019 р.

Висновок фахівців щодо спорудження храму на площі Пресвятої Марії у Чернівцях

Фото
Висновок фахівців щодо спорудження храму на площі Пресвятої Марії у Чернівцях

Електронна петиція 213 від 11.11.2019 року, створена проти спорудження культової будівлі на площі Пресвятої Марії, набрала необхідну кількість голосів.

Про це повідомляють на сайті Чернівецької міської ради.

Згідно з інформацією, яку надав відділ охорони культурної спадщини міської ради, містобудівний ансамбль площі «Пресвятої Марії» - комплекс, що складається з криниці, резервуарів з водою, лазні, мосту та валів. У містобудівній документації вказано, що територія пам’ятки перебуває у межах комплексної охоронної зони центрального історичного ареалу м.Чернівців, а також у межах буферної зони об’єкта, занесеного до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Варто додати, що упродовж 2006-2008 років Чернівецька міська рада провела реконструкцію площі Турецької криниці на розі вулиць Турецької-П.Сагайдачного (архітектор якої є Вандюк Л.Ф.). Внаслідок реконструкції площа отримала сучасний вигляд з фонтаном та оглядовими майданчиками на завершеннях схилів, що примикають до мосту. Громадський простір площі також активно використовується для відпочинку мешканців та гостей міста, проведення заходів Петрівського ярмарку.

З метою збереження історичних пам’яток та впорядкування їх довкілля рішенням 30 сесії міської VІ скликання від 29.11.2012р. №678 «Про затвердження проектів благоустрою з визначення охоронних зон пам’ятників і монументів на території м.Чернівців» визначено охоронну зону площі Пресвятої Марії загальною площею 0,8420 га. Охоронні зони містобудівних ансамблів становлять цілісну взаємопов’язану систему спеціально виділених територій, на яких докладно регламентується землекористування, будівництво та інша господарська діяльність з метою забезпечення збереження не тільки нерухомої культурної спадщини, але й тісно пов’язаного з ним історичного оточення.

Зважаючи на вище вказану інформацію, а також беручи до уваги вже сформований вигляд площі Пресвятої Марії, як цілісного історичного комплексу містобудівного значення, фахівці відділу вважають недоцільним будівництво культових споруд на зазначеній території.

Читайте також: суд виніс вирок буковинцю, що вчинив смертельну ДТП.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#храм #Турецька площа #споруда #пам'ятка #архітектура
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...