• Головна
  • 75 полотен вишивки зможуть побачити буковинці 25 листопада
Фото
15:46, 22 листопада 2019 р.

75 полотен вишивки зможуть побачити буковинці 25 листопада

Фото
75 полотен вишивки зможуть побачити буковинці 25 листопада

25 листопада у центрі культури «Вернісаж» можна буде відвідати презентацію репринтного видання унікального альбому «Взори вишивок домашнього промислу на Буковині» Е.Кольбенгаєра.

Про це повідомляє Громадська організація «Вишиваний Дивотвір».

Унікальний альбом «Взори вишивок домашнього промислу на Буковині» вийшов 1912 року у Відні. На титульній сторінці зазначено: «Зібрав, нарисував і обробив інжінєр Еріх Кольбенгаєр». Він же написав вступне слово, в якому пояснив, як і чому він тривалий час збирав орнаменти по всій Буковині: «Щоби сей багатий скарб добути, єго загалові показати і приступити зробити, … аби єго охороняти від небезпеки, щоби не зник і не пропав, але щоби кілько мога найбільше сего скарбу спасти…».

75 полотен вишивки зможуть побачити буковинці 25 листопада, фото-1

До книги ввійшли узори домашніх вишивок українців та румунів Північної і Південної Буковини, надруковані на окремих аркушах. На кожному з них подано кольорові орнаменти, притаманні тій чи тій громаді різних регіонів краю.Зроблено анотації українською, румунською та німецькою мовами. Альбом був виданий за підтримки міністерства публічних робіт та Буковинського крайового сейму, які впродовж тридцяти років - скільки тривали етнографічні експедиції - фінансували на це кошти.

Цей проєкт присвячений 105-й річниці виходу в світ унікального альбому. Це також гідне пошанування автора книги. 109 майстрів вишивки відтворили стародавні узори і вишивальні техніки на 75 полотнах.

Цей проєкт був представлений 14 травня 2017 на ХV регіональній виставці «Вишиваний Дивотвір». Проєкт зареєстровано в Книзі Рекордів України в категорії «Мистецтво. Розміри. Вперше.» як «Найбільший вишитий літопис традиційного орнаментального мистецтва Буковини». 

Читайте також: обмежити використання поліетиленових пакетів - Чернівецька міськрада звернулася до Верховної Ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#полотна #вишивка #репринт #виставка
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...