• Головна
  • Де живуть бактерії - на що звернути увагу під час прибирання буковинцям
Фото
15:10, 3 грудня 2019 р.

Де живуть бактерії - на що звернути увагу під час прибирання буковинцям

Фото
Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

Щотижневе прибирання квартири - невід’ємна частина життя майже кожної сім’ї. А якщо ви досі цього не робите - ця стаття привід негайно розпочати! Адже прибираючи ми позбавляємося від пилу, бруду та мікробів.

Про це повідомляє Уляна Супрун у своєму блозі.

Варто знати, що бактерії люблять вологість та тепло, саме тому кухня є чи не найбільш наповненим мікроорганізмами приміщенням у квартирі.

Невинна кухонна ганчірка може містити сальмонелу або кишкову паличку, а на ручці крану у ванній такі мікроорганізми зустрічалися лише у 9% випадків. Зрештою використання такої ганчірки може призвести до харчового отруєння.

Тож аби вберегтися від харчових отруєнь, варто дотримуватися простих правил:

  • Регулярно прати та змінювати кухонні ганчірки - принаймні раз на тиждень;
  • Не витирати одним рушником приміром обличчя, руки і яблука;
  • Регулярно протирайте дверцята шаф і холодильника, особливо після приготування м’яса, риби, яєць;
  • Кавоварка чи кавова машина, дощечки для нарізання продуктів також потребують регулярного миття;
  • Важливо користуватися окремою дошкою для нарізання м’яса та риби;
  • Головне правило - мийте руки.

Вимикачі світла та ручки не виглядають як найбільш очевидні осередки бактерій, хоча ними є. Насправді чимало бактерій чекають на нас на ручці мікрохвильовки, духовки та холодильника, на вимикачі світла у ванній і туалеті. Ці поверхні бажано мити щотижня. Також варто для кожної з поверхонь використовувати окремі ганчірки чи губки.

Як не дивно, місце, де ми власне позбавляємось усього бруду, що накопичується на тілі за день, також є доволі сприятливим для бактерій. Особливо, якщо ви любите гарячий душ чи ванну, варто регулярно дбати про чистоту душу та шлангу, стоку, кранів, підлоги довкола туалету, рушників та зубних щіток.

Протирати доступні поверхні та крани варто щодня, а повноцінне прибирання робити раз на тиждень. Не забувайте також змінювати рушники у ванній по мірі забруднення, але не рідше як раз на тиждень, а зубні щітки - кожні три або чотири місяці.

Пральна машина та білизна

Волога білизна навіть за короткий час може дати можливість мікроорганізмам розмножитися. Саме тому варто якомога швидше після прання виймати речі з машини та вивішувати сушитись. Також варто час від часу мити пральну машинку, зокрема за гумовою прокладкою - там накопичуються і сміття, і бактерії. А деякі пральні машинки мають функцію дезінфекції - не забувайте нею користуватися.

Пензлики, спонжі та інший вміст косметички, особливо, якщо вона з вами багато подорожує чи переміщується містом, є осередком розмноження бактерій. Вміст косметички має зберігатися в чистому та сухому місці за кімнатної температури. Пензлики варто мити раз на тиждень. Детальніше

Пам’ятайте, що не лише домашні меблі та ганчірки можуть становити небезпеку. Мобільний телефон, навушники, ключі, гаманець, ланч-бокс та поверхня рюкзака чи сумки також є місцем проживання бактерій - адже вони з нами всюди. Пульти, клавіатура та мишка - прилади, якими користуються відразу декілька членів сім’ї, варто регулярно очищувати аби небезпечні бактерії не передавалися таким шляхом.

Читайте також: інспектору Чернівецької митниці, спійманому на хабарі, оголосили про підозру.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#прибирання #Уляна Супрун #бактерії
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...