• Головна
  • Як буковинцям не підхопити ботулізм із новорічного столу - поради Асоціації рибалок
10:08, 29 грудня 2019 р.

Як буковинцям не підхопити ботулізм із новорічного столу - поради Асоціації рибалок

Як буковинцям не підхопити ботулізм із новорічного столу - поради Асоціації рибалок

Скоро новорічні свята, гучні застілля. Щоб їх не затьмарити, потрібно відповідально ставитися до вибору продуктів харчування.

Про це повідомляє пресслужба Асоціації рибалок України.

За даними Державної служби України з питань безпеки продуктів і захисту прав споживачів, в порівнянні з 2018 роком в країні почастішали випадки захворювання на ботулізм. З початку 2019 року захворіло 123 особи, серед них три дитини - 10 пацієнтів померли. Найбільше випадків зафіксовано в Чернігівській, Житомирській, Кіровоградській, Вінницькій, Дніпровської, Запорізькій, Херсонській областях та Києві.

Треба бути уважним при виборі в'яленої, копченої, солоної або консервованої риби; м'ясних і грибних консервів, особливо домашнього виробництва.

Але не завжди небезпечна продукція придбана на стихійних ринках. Причиною переважної більшості отруєнь, а так само смертей стала риба, що куплена в офіційних торгових точках. І цьому є причини.

Через незадовільну роботу органів рибоохорони відбувається сплеск браконьєрства. Незаконний вилов риби понад 100 тисяч тонн в рік. Щодня з наших водойм браконьєри виловлюють 450 тонн риби. Тіньовий рибний ринок оцінюють в 5-6 млрд грн.

Незаконно виловлена риба, нелегально переробляється і нелегально реалізується.

В Україні не більше 20 великих переробників рибної продукції. Інша риба солиться, в'ялиться на приватних подвір'ях. При такому положенні справ, про належний санітарний контроль її якості говорити не доводиться.

- Магазини при прийомі рибної продукції вимагають мінімальний пакет документів, який не може служити гарантією якості. Сьогодні споживач не може отримати достовірну інформацію про товар. У нас в країні немає Сертифікату Походження риби і рибної продукції - державного документа, що говорить про легальність її походження – говорить голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.

Тому з кожним роком все більше випадків отруєння рибою невідомого походження і сумнівної якості.

Через слабкий фіто-санітарний контроль за виробництвом та реалізацією продуктів харчування покупець може розраховувати тільки на свій досвід і знання. При цьому потрібно пам'ятати, що візуально з'ясувати чи є ботуліновий токсин в продукції неможливо! Він не змінює колір продукції і не надає їй ніякого особливого запаху.

Ботулізм - це гостре тяжке інфекційно-токсичне захворювання. Виникає внаслідок вживання в їжу харчових продуктів, які містять мікробний токсин ботулінум. Токсин палички ботулізму є найбільш небезпечним з усіх відомих бактеріальних токсинів.

Симптоми ботулізму:

· порушення близького зору: ви не можете читати текст, але добре бачите предмети;

·  сильно виражена сухість у роті,

· важко говорити (голос стає сиплим, тихим або зовсім пропадає);

· підвищена стомлюваність, запаморочення, м'язова слабкість;

· короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, пронос, блювота, пізніше - здуття живота, запор);

· ураження м'язів шиї і кінцівок.

Перші ознаки виражені не яскраво, і тому не всі їх сприймають серйозно.

Згодом сильно болить голова, починається безсоння, відчувається слабкість, підвищується температура. При важких отруєннях з'являється тяжкість у грудях, недостача повітря.

При найменшій підозрі на ботулізм негайно зверніться до лікаря! Госпіталізація обов'язкова незалежно від тяжкості хвороби. Чим раніше хворому введуть протиотруту, тим менше ризиків для його здоров'я, ускладнень і необоротних наслідків. Адже ботулізм - вкрай небезпечне захворювання.

Читайте також: кілька будинків на вул. Полєтаєва у Чернівцях без води.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ботулізм #риба
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...