• Головна
  • Для першої роботи важлива зарплата та набуття певного досвіду: результати дослідження буковинцям
фото
21:25, 13 грудня 2019 р.

Для першої роботи важлива зарплата та набуття певного досвіду: результати дослідження буковинцям

фото
фото ілюстративне

фото ілюстративне

МакДональдз в Україні в партнерстві з онлайн-платформою OLX Робота провели спільне дослідження, у якому запитали українців про їхній перший досвід роботи. Більше 60 % опитаних влаштовуються на роботу досить рано, ще у студентському віці.

Дослідження проводилося за певними параметрами: як обирають роботу шукачі, що їх мотивує у роботі, на який рівень оплати погоджуються, який графік буде бажаним тощо.

65% українців починають працювати в студентському віці. Третина опитаних почали працювати в 17—18 років, а близько чверті ще раніше — до 17 років.

Коли йдеться про пошук першої роботи, молодь звертається по допомогу й підтримку досвідченіших старших. Результати опитування, проведеного компанією МакДональдз спільно з онлайн-платформою OLX Робота, показали, що 40% шукали роботу через друзів або знайомих, майже кожному п’ятому допомогли влаштуватися на роботу батьки, а 18% знайшли роботу за допомогою альма-матер (через викладачів або ярмарки вакансій). 13% опитаних знаходили роботу через сайти вакансій, газети або листівки.

37% українців почали відразу набувати досвіду за фахом, для 12% перша робота частково відповідає обраній професії, а більш як половина влаштовуються на першу роботу не за фахом (51%).

Мотивацією до виходу на роботу найчастіше є бажання мати власний дохід: 40% опитаних шукали роботу як джерело заробітку, а розмір заробітної плати для більшости був головним чинником вибору. Для 22% перша робота була можливістю набратися досвіду. Траплялися й ті, хто починав свій кар’єрний шлях за компанію з другом — таких менш як 3%.

«Найбільше вакансій, які підійшли б для працевлаштування людині без досвіду, з’являється на платформі OLX Робота в травні та вересні. У цей період попит різко збільшується, найактивніше шукають спеціалістів у робітничих сферах. Відповідно на сезонну роботу стають затребуваними й кандидати на початку свого кар’єрного шляху. Особливо це стосується студентів, оскільки в них є змога працювати під час канікул, а роботодавці зі свого боку закривають потребу в кадрах на сезон. Тож для молодих претендентів це вигідні періоди, коли слід шукати вакансії», - коментує Марія Абдулліна, керівник напряму OLX Робота.

Як виявилося, найважливішим чинником у виборі вакансії стає заробітня плата. Так, розмір зарплати став вирішальним у виборі роботи для більшости українців (52%), причому чоловіки більше звертають увагу на розмір зарплати, ніж жінки (57% проти 42%). Але зарплата залишається вирішальним чинником у виборі не тільки на початку кар’єри, а й на подальшому кар’єрному шляху.

«За даними аналітичної платформи OLX Робота, рівень зарплат у категорії «Початок кар’єри», де зазвичай розміщують вакансії для студентів, 2019 року становив приблизно 9000 грн на місяць, а ставка за годину склала 100 грн. Для першого заробітку це досить непоганий дохід, якщо порівнювати з пересічною місячною зарплатою в країні, яка за версією Держкомстату досягла у вересні позначки 10 687 грн», - додає Марія Абдулліна, керівник напряму OLX Робота.

Студенти шукають роботу без досвіду та з гнучким графіком, а роботодавці - відповідальних і пунктуальних кадрів На другому місці серед чинників, які впливають на вибір першої роботи, - відсутність вимог до навичок (38%). Ще майже третина опитаних обирала роботу за можливістю поєднувати з навчанням, і стільки ж - за можливістю набиратися досвіду за фахом. Для жінок більш важливий, ніж для чоловіків, гнучкий графік (33,6% проти 26%) та офіційне працевлаштування (21% проти 16%). Серед іншого зазначали бажання бути корисним - захищати Батьківщину та лікувати людей.

За даними платформи OLX Робота, три найголовніші вимоги до претендентів на першу роботу - відповідальність, бажання працювати й пунктуальність. Окрім них, роботодавці чекають від кандидатів грамотности, креативности, знання англійської. Директор з персоналу МакДональдз Наталія Тіморіна ділиться критеріями добору в компанію: «Ми шукаємо людей, які вміють спілкуватися і хочуть допомагати іншим. Завдяки цьому ми зберігаємо унікальну культуру, у якій є відчуття, що про тебе дбають, незалежно від того, чи ти клієнт МакДональдз, чи ти тут працюєш».

На першій роботі третина українців навчаються вміння працювати з людьми. Приблизно чверті опитаних робота допомагає набути професійних знань і навчитися відповідальности.

Що ж стосується практичних порад, серед того, що респонденти хотіли б побажати собі ж у пошуку першої роботи, більшість зазначають - «упевненості». Більше думати про себе, бути амбітним, наполегливим, пробувати різне та не боятись просити більшу зарплату. Багато хто каже, що не був досить вимогливим до роботодавця і хотів би обачніше обирати, на кого саме працювати першого разу.

Також багато хто зауважив необхідність знання іноземних мов. А ще кажуть, що краще було б учитися до працевлаштування й використовувати всі можливості навчання на першій роботі (така порада самому собі була найпопулярнішою серед опитаних). Ще багато порад українці давали щодо майбутніх перспектив — щоб робота була затребувана в майбутньому, щоб не псувала здоров’я та давала змогу відкладати на чорний день.

Читайте також: Цінова ситуація на споживчому ринку Буковини: цікаве у цифрах

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#перша робота #спільне дослідження #Макдональдс #ОЛХ Робота
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...