• Головна
  • Найпродуктивніші працівники їдуть за кордон: експерт про ринок праці Буковини
фото
10:26, 15 грудня 2019 р.

Найпродуктивніші працівники їдуть за кордон: експерт про ринок праці Буковини

фото
фото пресслужби Чернівецького обласного центру зайнятості

фото пресслужби Чернівецького обласного центру зайнятості

Круглий стіл на тему «Налагодження співпраці із суб’єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні в Україні» відбувся 12 грудня у Чернівцях. Учасники заходу обговорили ключові проблеми сфери зайнятості та працевлаштування як загалом по Україні, так і на Буковині, зокрема.

Організатором круглого столу виступив Чернівецький обласний центр зайнятості, який зібрав представників кадрових агенцій міста з метою обговорення напрямків подальшого співробітництва, а також проблемних питань у сфері рекрутингу. Кореспонденту 0372.ua вдалося поспілкуватися із фахівцем кадрового агентства ТОВ «Лідер-ЛТД» про проведений захід та ситуацію на ринку праці Чернівецької області.

На сучасному етапі ринок праці Буковини характеризується дисбалансом між попитом та пропозицією. Як пояснила фахівець кадрової агенції, зараз роботодавців більше цікавлять кваліфіковані робітники. Натомість для шукачів роботи із вищою освітою, які хочуть працевлаштуватися за професією, пропозицій від роботодавців дуже мало.

Зважаючи на процеси децентралізації, котрі розпочалися в Україні, значна частина держслужбовців потрапить під скорочення і, зрозуміло, шукатиме нову роботу. Оскільки більшість працівників державної сфери мають вищу освіту, вони обиратимуть ті вакансії, які близькі їм за спеціалізацією. Хоча, як зазначалося, ринок праці сьогодення потребує людей із середньо-спеціальною освітою, що і поглиблюватиме дисбаланс.

Наша співрозмовниця підтримала позицію директора Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко, що для того, аби попередити поглиблення дисбалансу в ситуації запланованого масового вивільнення працівників, служба зайнятості має пропонувати перенавчання, перепрофілювання. Робота у цьому напрямку зможе зменшити різницю між попитом і пропозицією й задовольнити потреби у працевлаштуванні більшої кількості шукачів.

Серед проблемних моментів, що характеризують ринок праці Чернівецької області, фахівець ТОВ «Лідер-ЛТД» назвала тіньову зайнятість, заробітчанство, певну приховану дискримінацію за віком чи статтю з боку роботодавців.

Ідеальним кандидатом для роботодавця, особливо якщо він представляє дрібний або середній бізнес, є претендент у віці 27-40 років. Це людина, яка вже має досвід роботи, володіє певними навичками. За цим критерієм, наприклад, студентам, чи шукачам передпенсійного або пенсійного віку роботодавець може і відмовити, хоча це і заборонено національним законодавством. Відмова у працевлаштуванні може спіткати і жінок, які мають малих дітей, оскільки матері змушені залишитися вдома, коли дитина хворіє. А це не задовільняє, наприклад, приватних підприємців.

Щодо колишніх державних службовців, котрі з об’єктивних причин шукають нове місце роботи, складно перелаштуватися на нові умови оплати праці.

У приватному секторі, на відміну від державного, зазвичай, не має фіксованої ставки. Діє система ключових показників ефективності, так званих КРІ, за якою і відбувається нарахування заробітної плати.

Ще одним болючим питанням на ринку праці області, та й в Україні загалом, є проблема заробітчанства.

Найпродуктивніші працівники виїжджають за кордон у пошуках роботи і кращого життя. Значна частина активного населення там і залишається, що негативно впливає на соціальну, економічну й демографічну ситуацію у нашій державі. Проте є випадки, коли шукачі роботи їдуть за кордон з метою отримання досвіду і знань, щоб потім використовувати їх у своїй країні для власної справи. З власного досвіду можу розповісти, що відсоток таких шукачів роботи малий, проте він є. Я особисто працевлаштовувала за кордон на сезонну роботу працівника з Мамаївців, який цілеспрямовано виїжджав за набуттям практичного досвіду. Здобувши навички ведення фермерського господарства в ЄС, хлопець повернувся для розбудови сімейного с/г бізнесу на Буковині. І це не може не тішити фахівців з працевлаштування, коли є відчуття того, що ти долучився до корисної справи.

Загалом, підсумовуючи проблеми, з якими стикаються кадрові агенції та служби зайнятості, фахівець ТОВ «Лідер-ЛТД» наголосила на важливості якісної співпраці всіх суб’єктів господарювання, що надають послуги з посередництва у працевлаштуванні. Вона також висловила подяку Чернівецькому обласному центру зайнятості за лояльність, співробітництво з розміщення вакансій, направлення шукачів та бажання покращувати ситуацію на ринку праці області спільними діями.

Читайте також: День ліквідатора Чорнобильської АЕСУ - про трагедію для буковинців

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ринок праці #кадрові агенції #Лідер-ЛТД #Чернівецька служба зайнятості
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...