• Головна
  • 300 екстрених повідомлень про інфекційні захворювання зареєстрували на Буковині
фото
11:15, 28 грудня 2019 р.

300 екстрених повідомлень про інфекційні захворювання зареєстрували на Буковині

фото
фото ілюстративне

фото ілюстративне

На Буковині впродовж 20-26.12. 2019 р. Чернівецький обласний лабораторний центр зареєстрував 300 екстрених повідомлень про інфекційні та паразитарні  захворювання, серед них 122 випадки вітряної віспи, 5 випадків кору, 2 випадки  скарлатини та 10 випадків кашлюку.

За період з 20.12.2019 по 26.12.2019 до Державної установи "Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України" з закладів охорони здоров′я області надійшло 300 екстрених повідомлень про інфекційні та паразитарні захворювання, за попередній тиждень надійшло на 38 повідомлень більше, - інформує пресслужба установи. Серед захворілих частка дітей до 18 років становить 65 %, за минулий тиждень відсоток становив 84,7.

З приводу гострих кишкових інфекцій впродовж останнього тижня за медичною допомогою звернулось 40 хворих, у порівняні з минулим тижнем на 1  випадок менше. З них діти до 18 років становлять 65% проти 68,2%.

При проведенні епідеміологічних обстежень в осередках за місцем проживання хворих встановлено, що у більшості випадків причиною виникнення захворювань є порушення температурного режиму при зберіганні сировини та порушення технології приготуванні страв, вживання неякісних харчових продуктів та недотримання правил особистої гігієни. Ймовірними чинниками передачі були молочні, м’ясні та рибні продукти, готові страви. В осередках за місцем проживання хворих проводилися лабораторні дослідження об’єктів навколишнього середовища. Обстежено коло осіб, які мали ризик одночасного інфікування. Проведено дезінфекційні заходи, спрямовані на видалення збудників інфекційних хвороб із об’єктів домашнього вжитку та побуту.

Зареєстровано 9 випадків вірусного гепатиту, із них 4 випадки хронічного вірусного гепатиту «С» та 5 випадків вірусного гепатиту невиясненої етіології. Заходи в осередках щодо встановлення місця ймовірного зараження вірусними гепатитами продовжуються.

Інфекцій з повітряним механізмом передачі серед дітей до 18 років зареєстровано: 122 випадки вітряної віспи, 5 випадків кору, 2 випадки скарлатини та 10 випадків кашлюку. Захворюваність вітряною віспою зменшилось на 72 випадки у порівнянні з показником за минулий тиждень, захворюваність кором зменшилось на 4 випадки, захворюваність на скарлатину на рівні попереднього звітнього періоду, захворюваність на кашлюк збільшилась на 6 випадків.

Зареєстровано 54 випадки паразитарних захворювань, з них 72,2% серед дітей до 18 років. В осередках ентеробіозу та аскаридозу за місцем проживання досліджувались проби з навколишнього середовища та проведено обстеження контактних осіб.

При реєстрації захворювань серед дітей, які відвідують дитячі дошкільні установи та навчально-виховні заклади в усіх випадках відповідно до рекомендацій, наданих спеціалістами Центру, запроваджено протиепідемічні заходи.

Зокрема, проводився медичний нагляд за дітьми, які були в контакті з хворим, та дітьми, які мали ризик одночасного інфікування, проводилось їх обстеження, дезінфекційні роботи, інші профілактичні та протиепідемічні заходи.

Протиепідемічні заходи, спрямовані на попередження поширення захворювань, в осередках інфекційних хвороб тривають.

Читайте також: За минулий тиждень на кір захворіли 12 буковинців

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#протиепідемічні заходи #ДУ "Чернівецький обласний лабораторний центр"
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...