• Головна
  • Комплекс питань обговорили на нараді крайової влади із головами ОТГ Буковини
фото
16:21, 17 січня 2020 р.

Комплекс питань обговорили на нараді крайової влади із головами ОТГ Буковини

фото
фото пресслужби Чернівецької ОДА

фото пресслужби Чернівецької ОДА

Вчора, 16 січня, питання дорожнього та сільського господарства, регіонального розвитку, екології, освіти та медицини обговорили на нараді із головами ОТГ у Чернівецькій облдержадміністрації.

Вчора, 16 січня, під головуванням в.о. голови обласної державної адміністрації Богдана Ковалюка проведено наради з головами Глибоцької, Волоківської, Чагорської, Тереблеченської, Герцаївської, Острицької, Великокучурівської, Новоселицької, Мамалигівської, Магальської, Хотинської, Недобоївської, Клішковецької, Сокирянської, Вашковецької та Новодністровської об’єднаних територіальних громад області. Про це повідомляє пресслужба Чернівецької ОДА.

"Ми цілком усвідомлюємо, що об’єднані громади є автономними у прийнятті важливих рішень, але все ж ми існуємо у системі координат єдиної держави і хотіли бути б разом з вами стати партнерами у реалізації державної політики та формувати кращі практики соціально-економічного розвитку наших ОТГ. Тому, якщо міцна сім’я - міцна держава, то варто доповнити твердження, що спроможна й багата громада - спроможна й багата Україна" - зазначив у вступному слові в.о. голови обласної державної адміністрації.

Під час нарад розглянуто комплекс питань дорожнього та сільського господарства, питань регіонального розвитку, екології, освіти та медицини.

Зокрема, Богдан Ковалюк зазначив, що бачення обласної державної адміністрації полягає в тому, щоб відмовитись від "клаптикового" ремонту, а перейти до системного утримання доріг області. Крім того, є бачення про те, щоб передати дороги загального користування місцевого значення районного підпорядкування у підпорядкування ОТГ. Відповідне звернення направлено до Кабінету Міністрів України, в якому враховано потребу змоги їх фінансового утримання. В.о. голови ОДА запропоновував головам ОТГ розглянути можливість взяти на баланс громад зазначені дороги, оскільки саме на місцях їх утримання може здійснюватись найбільш ефективно. Також потрібно враховувати, що в першу чергу потрібно ремонтувати ті дороги, які ведуть до опорних закладів середньої освіти.

Також, обговорення стосувалось передачіоб’єктів незавершеного будівництватанерухомості державної і комунальної власності в ОТГ. Слід зауважити, що виникла потреба завершити практику "довгобудів", яка триває ще з часів Радянського Союзу, а також ту, яка виникла за останні 5 років. В.о. голови ОДА Богдан Ковалюк запропонував ОТГ проаналізувати та визначити механізми і шляхи взяти на баланс ці об’єкти. У разі потреби, громада зможе перетворити їх в об’єкти громадського простору, або використати їх з метою поповнення бюджету громади. Також потрібно усунути негативну тенденцію збільшення вартості проєктно-кошторисної документації підрядниками та здійснювати експертизу ресурсних відомостей, зазначених у ПКД.

В.о. заступника голови обласної державної адміністрації Ірина Ісопенко повідомила, що створення опорних шкіл є одним з пріоритетів діяльності Уряду на 2020 рік, зокрема й у частині фінансування освітньою субвенцією. Також, акцент цього року спрямований на реформу шкільного харчування, закупівлі шкільних автобусів для довезення до опорних закладів освіти та забезпечення дотримання дитячої гідності шляхом монтування сучасних внутрішніх вбиралень.

Створення додаткових місць для дошкільнят та забезпечення дітей у віці від 2 до 5 років дошкільною освітою також є одним з пріоритетів регіону, тому ОТГ теж потрібно зауважити і вжити заходів для того, щоб відповісти на виклики часу.

Ірина Ісопенко зауважила, на потребі реформувати сферу культури. Створення культурних центрів, які включатимуть бібліотеки, гуртки, музичні школи, тощо дозволять формувати новий культурний простір.

В. о. заступника голови обласної державної адміністрації Олексій Бойко довів до відома громад можливості фінансової підтримки суб’єктів господарювання в агропромисловому комплексі, в тому числі садівництва, тваринництва, фермерства, тощо. В.о. заступника голови ОДА запропонував головам ОТГ створити підрозділ, який відповідатиме за розвиток сільського господарства.

В. о. заступника голови обласної державної адміністрації Наталія Гусак повідомила голів ОТГ про пріоритети Уряду в системі охорони здоров’я. Зокрема, наголосила, що в першу чергу актуальним для громад є участь в програмах "Сільська медицина" та "Доступні ліки", закупівля обладнання для телемедицини, підписання декларацій населенням з лікарями, адже від цього залежить можливість громадян отримати медичну допомогу вторинного і третинного рівнів, а також вакцинація населення. Наталія Гусак рекомендувала поширювати достовірну інформацію, яка стосується реформи медицини в інформаційних ресурсах. Також, обласна державна адміністрація на 2020 рік планує посилення роботи з лікарями первинної ланки.

Директор Департаменту регіонального розвитку Віктор Подорожний поінформував голів ОТГ щодо реалізації інвестиційних проєктів у 2020-2021 роках за рахунок Державного фонду регіонального розвитку. Зокрема, Уряд змінив підхід до процедури конкурсного відбору проєктів, які фінансуються з ДФРР. Конкурсний відбір буде проведено на "on-line" платформі, що полегшить роботу заявникам та унеможливить корупційні ризики. Крім того, Віктор Подорожний повідомив, що у 2020 -2021 році пріоритетним напрямком діяльності ОТГ має стати оновлення містобудівної документації, в першу чергу це може бути здійснено за кошти ДФРР.

Проблеми сталого розвитку Чернівецької області стосуються також питань екології. Зокрема в цьому напрямі багато об’єднаних громад почали вивчати питання покращення екологічної ситуації в громадах. В.о. голови Богдан Ковалюк зазначив, що на цей час, потрібно передбачити можливості до правильного поводження з відходами, використовуючи різноманітні пропозиції інвесторів та механізм міжмуніципального співробітництва для будівництва малих та середніх сміттєпереробних заводів.

Читайте також: На Буковині буде 5 опорних лікарень - таке рішення Кабміну

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівецька ОДА #голови ОТГ Буковини #нарада
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...