• Головна
  • Тариф на тепло у Чернівцях вважають збитковим у "Чернівцітеплокомуненерго"
фото
12:24, 21 січня 2020 р.

Тариф на тепло у Чернівцях вважають збитковим у "Чернівцітеплокомуненерго"

фото
фото ілюстративне

фото ілюстративне

У Чернівцях тариф на тепло залишається одним із найнижчих в Україні, що приносить збитки "Чернівцітеплокомуненерго". Підприємство не виключає можливість зміни тарифів на тепло у бік збільшення з метою упередження збитків.

Як повідомляє пресслужба Чернівецької міської ради, у Чернівцях - один з найнижчих тарифів на тепло в Україні і не переглядався він вже кілька років. У всіх містах України торік, коли зросла вартість газу та електроенергію, тариф на тепло було переглянуто. У Чернівцях він не переглядався і на початок минулого опалювального сезону залишався найнижчим в Україні - 1204,62 грнза 1 Гкал з ПДВ (для будинків з лічильниками) або 27,90 грн. за 1 кв.м з ПДВ (для будинків без лічильників).Зазначений тариф залишився діючим на 1 листопада 2019 року. Про це повідомив директор МКП "Чернівцітеплокомуненерго" Олександр Меленчук.

У діючому в Чернівцях тарифі на тепло для населення врахована вартість газу  4942 грн. за 1000 куб.м. без ПДВ. В минулому опалювальному сезоні (листопаді 2018 р. - квітні 2019 р.) комунальне підприємство купувало газ по ціні  6235,51 грн. за 1000 куб.м. без ПДВ.У собівартості виробництва тепла вартість газу становить 86%, а разом з вартістю електроенергії - 93%. Через те,що вартість газу та електроенергії зросла, а тариф на тепло у Чернівцях не переглянули, МКП "Чернівцітеплокомуненерго" у минулому опалювальному сезоні зазнало збитків та не мало можливості розраховуватися за електроенергію, виплачувати зарплату, платити податки, закуповувати необхідні матеріали для проведення ремонтних робіт. Для компенсації цих видатків у 2018 році підприємство отримало з міського бюджету майже 35,5 млн. грн.,у 2019 році - майже 50 млн. грн. фінансової допомоги. 

У листопаді 2019 року, коли почався опалювальний сезон, МКП "Чернівцітеплокомуненерго" підприємство закупило газ для виробництва теплоносія для населення по ціні  4899 грн. за 1000 куб.м. без ПДВ, з 1 січня 2020 року ціна газу склала - 5500 грн. за 1000 куб.м. без ПДВ або на 558 грн., більше, ніж передбачено у тарифі для населення.Відповідно до постанови Уряду, тарифи на тепло для населення відкоригували у бік зниження в тих містах України, де в діючому тарифі була завищена вартість газу. У Чернівцях у діючому тарифі на тепло для населення і на сьогодні вартість газу залишається заниженою, тому тариф на тепло для упередження збитків може бути відкориговано лише у бік збільшення, - зазначає підприєство. МКП "Чернівцітеплокомуненерго" виконало постанову Уряду та зменшило на 6 млн. грн. нарахування за грудень 2019 року для бюджетних установ, де у тарифі вартість газу передбачена вищою, ні та за якою його придбано для виробництва теплоносія. 

Читайте також: Всі запроектовані ОТГ Буковини будуть фінансово самодостатні 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівцітеплокомуненерго #Чернівецька міська рада #тариф на тепло
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...