• Головна
  • Якими є складові патріотизму українців - результати соцопитування буковинцям
фото
13:46, 21 січня 2020 р.

Якими є складові патріотизму українців - результати соцопитування буковинцям

фото
фото ілюстративне

фото ілюстративне

Любов до своєї країни та готовність захищати її навіть із зброєю у руках - основні складові патріотизму українців. Про це свідчать результати соціологічного опитування, представленого на прес-конференції "101-ша річниця Соборності України: що найбільше об'єднує і що роз'єднує українців". 

Сьогодні, 21 січня, під час прес-конференції "101-ша річниця Соборності України: що найбільше об'єднує і що роз'єднує українців" Фонд "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва та Центр Разумкова представили результати проведеного соціологічного опитування. Як повідомляє УНІАН, основними складовими патріотизму українці вважають, передусім, любов до своєї країни (80%), готовність захищати свою країну, якщо треба - зі зброєю (64%), виховання у дітей любові та поваги до своєї країни (58%). Також учасники соціологічного дослідження відзначили такі основні складові патріотизму, як дотримання усіх законів країни (56%), знання історії своєї країни та її культури (51%).

"Дещо менше громадяни відносять до патріотизму участь у виборах (38%), чесне виконання своїх обов’язків (36%), спілкування державною мовою (35%), сплату належних податків (30%), участь у громадському житті (28%), повагу до влади (26%), а найменше - участь у боротьбі з корупцією та іншими вадами у державі (21%)", - йдеться в результатах опитування.

Серед регіональних відмінностей автори дослідження виокремлюють Західний регіон, де до пріоритетів патріотизму було віднесено спілкування державною мовою (60%). Натомість, в інших регіонах ця складова мала у громадській думці меншу значущість (32% - у Центральному регіоні, 25% - у Південному та 24% - у Східному). Натомість, таку складову, як повага до влади, значно більше відносять до патріотизму в Східному регіоні (42%), ніж у решті (28% у Південному, 20% у Центральному та 16% у Західному), констатують соціологи.

Так само регіонально різниться визнання значущості для патріотизму сплати належних податків: 41% у Східному регіоні, 36% - Південному, 25% - Центральному та 24% - Західному.

Загальнонаціональне дослідження було проведене Фондом "Демократичні ініціативи" ім.Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 13 по 18 грудня в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Було опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Читайте також: Тариф на тепло у Чернівцях вважають збитковим у "Чернівцітеплокомуненерго"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#соцопитування #патріотизм для українців #УНІАН #Фонд Разумкова
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...