• Головна
  • "Навчання по Еразмус+ у Грузії було мрією" - чернівецька студентка про захопливий досвід
фото
15:39, 2 лютого 2020 р.

"Навчання по Еразмус+ у Грузії було мрією" - чернівецька студентка про захопливий досвід

фото
"Навчання по Еразмус+ у Грузії було мрією" - чернівецька студентка про захопливий досвід

Вимогою сучасного освітнього простору є академічна мобільність студентів. Участь у різноманітних студентських обмінах, програмах дає можливість набути нового досвіду, ознайомитися із новітніми іноземними методиками викладання і, зрештою, підвищити рівень власної конкурентоспроможності на ринку праці після завершення навчання у виші.

Впродовж 2019 рік 839 українських студентів навчалися в країнах ЄС завдяки програмам міжнародної кредитної мобільності Еразмус+. З учасницею однієї із таких програм, студенткою 4 курсу Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича, поспілкувалася кореспондент 0372.ua. Анастасія Гудилянова у вересні минулого року разом із ще двома студентами з України пройшла відбір до Проекту "Молодь і популізм", який фінансувався за кошти європейських партнерів. У грудні 2019 року вона взяла участь у міжнародній навчальній лабораторії протидії популізму в Грузії.

Проєкт "Молодь і популізм" об’єднав 24 молодих людини з усієї Європи, які разом навчалися виявляти популізм, протидіяти його наслідкам у своїх громадах. Даний проєкт реалізовувався громадською організацією "Дипломатичний центр". Мотивацією до започаткування такої програми стала тенденція різкого зростання популістських рухів в Європі та інших частинах світу. Вони кореняться в дискурсах, що часто пов'язані з національною ідентичністю, етнічною приналежністю та цінностями. Оскільки я навчаюся за профілем міжнародних відносин, така тема мене зацікавила і це стало поштовхом до подачі заявки.

Як зазначає наша співрозмовниця, головною ціллю проєкту стало посилення компетенцію молодих людей, зокрема й студентів, у здійсненні миротворчих навчальних заходів, що посилюють опірність молоді до радикалізації та соціальної поляризації, а також сприяють їхній громадянській активності.

В умовах сучасної українсько-російської війни питання мирного виховання молоді мене просто підкупили, тому я не вагалася, чи варто спробувати взяти участь у такому проєкті. Тим паче, громадським активістам навички ефективного реагування на зростаючу суспільну поляризацію та радикалізацію шляхом використання освітніх засобів є необхідними. Адже наразі існують фундаментальні відмінності у суспільствах ЄС та регіону Східного партнерства щодо окресленої проблеми.

Даний проєкт складався із двох навчальних етапів, успішне проходження яких дасть можливість взяти участь й в наступних етапах, котрі включатимуть розробку та імплементацію власних проєктів.

На першому етапі усі відібрані учасники з 7 країн проходили онлайн курс на тему мирного виховання. Електронний курс охоплював, головним чином, компетенції "Проектування навчання заради миру" та складався із 5 модулів з тематичною англомовною літературою та перевіркою знань. Оскільки рівень англійської мови у мене досить добрий, великих труднощів на цьому етапі не було. Другий етап був неймовірно змістовним та захопливим. Відбувався він у Грузії, в місті Руставі, з 09 по 17 грудня 2019 р.

Анастасія з великим захопленням розповідала про Грузію і свої враження від цієї країни, людей, учасників проєкту і власне самого навчання. Наша співрозмовниця зазначила також, що 24 учасники з ЄС та Кавказу вивчали питання мирного виховання.

Учасники представляли такі країни, як Грузія, Вірменія, Україна, Білорусь, Польща, Іспанія та Німеччина. За короткий період наша міжнародна команда встигла пройти безліч тренінгів для успішної боротьби з насиллям, радикалізацією та екстремізмом, розуміння миру та конфліктів, а також отримала можливість самим створити та розвинути свій проєкт у сфері побудови миру. Окрім того, організатори проводили захоплюючі екскурсії до Тбілісі та міжкультурні вечори.

"Навчання по Еразмус+ у Грузії було мрією" - чернівецька студентка про захопливий досвід, фото-1

"Участь у проєктах та програмах Еразмус+ безсумнівно є корисними для набуття необхідних знань, досвіду спілкування, обміну думками, розуміння потреб та реалій життя іноземних студентів", - підсумовує Анастасія. Це те, що об'єднує, здавалося б, різні за своє суттю світи та освітні простори. 

Читайте також: ЄС вводить нові правила видачі віз із 2 лютого - важливе буковинцям

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Еразмус+ #ЧНУ ім. Ю. Федьковича #Анастасія Гудилянова #Грузія
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...