• Головна
  • Українські заробітчани за 2019 р. переказали майже 12 млрд дол - цікаве буковинцям
фото
15:47, 4 лютого 2020 р.

Українські заробітчани за 2019 р. переказали майже 12 млрд дол - цікаве буковинцям

фото
фото ілюстративне

фото ілюстративне

Українські трудові мігранти впродовж минулого року здійснили грошових переказів на суму майже 12 мільярдів доларів, що вплинуло на зменшення курсу іноземних валют в 2019 році.
За розрахунками Національного банку України, за підсумками 2019 року українські трудові мігранти переказали близько 12 мільярдів доларів грошових переказів. Про це повідомляється у матеріалі кореспондента hromadske.
"Сприятливу ситуацію на валютному ринку упродовж майже всього минулого року визначали гарні показники експорту, які підтримувала відносно непогана цінова кон’юнктура на зовнішніх ринках; рекордна врожайність аграрного сектору; помірне зростання імпорту товарів, зокрема, завдяки нижчим цінам на енергоносії; стабільно високі обсяги надходжень від трудових мігрантів (близько 12 мільярдів доларів)", - йдеться у повідомленні Нацбанку.
Там відзначають, що обсяги грошових переказів дозволили суттєво зменшити курс іноземних валют у 2019 році. Так, у грудні курс долара опустився до 23,2 гривні - на 5 гривень від початку минулого року.
Разом з тим, на початку 2020 року курс валют почав навпаки зростати. Девальвацію гривні у Нацбанку пояснюють попитом на валюту серед імпортерів та низьким обсягом продажу валюти експортерами через отримання бюджетного відшкодування ПДВ.
За три квартали 2019 року трудові мігранти переказали до України 8,74 млрд доларів, з яких 2,82 мільярда склали перекази з Польщі.
Нагадаємо, що у 2018 році, за розрахунками НБУ, обсяги грошових переказів заробітчан склали 10,88 мільярда доларів. За розрахунками Світового банку заробітчани переказали в Україну 14 мільярдів доларів.
Раніше у Нацбанку очікували, що за підсумками 2019 року українські заробітчани перекажуть в Україну 11 млрд дол. Також там повідомили, що зарплати українців, що працюють за кордоном, зростають повільніше, ніж зарплати в Україні.
У Кабінеті міністрів повідомляли, що за перші 9 місяців 2019 року з України виїхало близько 1,5 мільйона українців.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#трудові мігранти з України #грошові перекази #Нацбанк України #hromadske
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...