Українці найбільше задоволені електропостачанням - результати соцопитування буковинцям

фото ілюстративне

Українці переконані, що найякісніші комунальні послуги надають електроенергетики, а вартість послуг за теплопостачання, газопостачання та гарячого водопостачання є найбільш критичною відносно доходів.

Згідно результатів опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 18-23 грудня 2019 року, серед основних комунальних послуг, респонденти найбільше задоволені якістю послуг електропостачання (76%), не задоволені - 22%. Послугами газопостачання, вивозу сміття та холодним водопостачанням задоволені більше половини опитаних, не задоволені - близько чверті. Прибиранням прибудинкових територій задоволені третина опитаних, не задоволені - чверть, не користуються - більше третини. Теплопостачанням задоволені - 30%, не задоволені - 22%, не користуються - 45%. Гарячим водопостачанням задоволені лише 17%, не задоволені - стільки ж, не користуються - 63%.

•    Стосовно оцінки вартості комунальних послуг респондентів ситуація наступна: серед користувачів послуг, найбільш критичною відносно доходів є вартість теплопостачання, газопостачання та гарячого водопостачання. Не менше двох третин, тих, хто користується цими послугами, вважають їхню вартість високою. Щодо електропостачання, таких опитаних половина, попри це близько 40% вважають ціну електрики для населення середньою. Подібна ситуація і з холодним водопостачанням. Щодо вартості прибирання прибудинкових територій та вивозу сміття оцінка респондентів менш критична: близько 40% вважають ціну за ці послуги середньою, третина - високою. Оцінка вартості корелюються із рівнем доходів та віком респондентів: чим гірше матеріальне становище опитаних, та чим вони старші, тим більш негативно вартість послуг впливає на родинний бюджет. Водночас, ті, хто більше задоволений якістю послуг, лояльніше оцінює їхню вартість.

•    Лише 12% опитаних вважають Україну повністю енергетично незалежною країною. Половина опитаних вважають, що наша країна частково залежить у цьому питанні від інших держав, 23% - вважають її повністю залежною. Остання думка найбільш поширена серед найменш забезпечених та тих, хто виступає за вступ до Митного Союзу з Росією. За останні півтора року зменшилася кількість тих, хто стверджує, що Україна є повністю енергетично незалежною (у липні 2018 року таких було 20%).

•    Чверть опитаних вважають, що за останній рік Україна стала більше залежати від енергоресурсів інших держав, 17% - протилежної думки. 40% вважають, що нічого не змінилося. У липні 2018 року тих, хто вважав, що наша держава стає більш автономною в енергетиці, було чверть. Щодо енергетичної залежності від Росії думки респондентів розділилися наступним чином: чверть опитаних стверджують, що Україна стала за рік більш незалежною від Російської Федерації у енергетичній сфері, 34% вважають, що нічого не змінилося, 24% натомість говорять про зростання рівня залежності. У порівнянні з 2018 роком зменшилася кількість тих, хто вважають, що Україна рухається у бік енергетичної незалежності від Росії (у липні 2018 таких було - 45%).

•    40% опитаних вважають, що Україна виробляє електроенергію самостійно, майже стільки ж - вважають, що наша держава виробляє частину електроенергії самостійно, частину - купує за кордоном. Стосовно газу та нафтопродуктів ситуація значно відрізняється: тих, хто вважає, що Україна самостійно їх виробляє/добуває – лише 3-4%. Стосовно газу - 57% переконані, що частину цього енергоресурсу Україна виробляє самостійно, частину - купує. Щодо нафтопродуктів - 41% вважають, що наша держава їх імпортує, 36% - переконані, що Україна має власне виробництво нафтопродуктів, але частину закуповує.

•    Дві третини опитаних займає позитивно-нейтральну позицію стосовно питання імпорту Україною газу та нафтопродуктів з країн Європи та Білорусі. Попри це кожен четвертий-п’ятий  мають заперечення стосовно цього питання. До імпорту газу з Росії ставлення критичніше: близько 40% - негативно ставляться до цього, близько чверті - позитивно, або ж нейтрально. Негативне ставлення до імпорту з країн Європи переважає серед мешканців Сходу, старших та бідніших категорій опитаних. Щодо імпорту з Росії таке ставлення переважає на Заході країни.

•    Питання імпорту електроенергії з інших країн критичніше сприймається опитаними. Попри те, що загалом у питанні імпорту з Європи та Білорусі переважає позитивно-нейтральна позиція (26-29% - позитивно, 27-30% - нейтрально), критиків у порівнянні з питанням імпорту газу, чи нафтопродуктів більше (35-37%). Щодо імпорту електроенергії з Росії, - тих, хто негативно ставиться до цього, – 55%. Лише 18% оцінюють це позитивно, 21% - нейтрально. Критичніше до питання імпорту електроенергії з Європи ставляться мешканці Півдня та Сходу, з Росії - Центру та Заходу.

•    Майже дві третини опитаних не підтримують рішення про відновлення імпорту електроенергії з Росії, 29% - підтримують. Найбільш гострої критики це рішення зазнало серед респондентів Заходу та Центру. Серед мешканців Півдня та Сходу також це рішення було сприйняте неоднозначно.

•    65% вважають, що рішення про відновлення імпорту електроенергії з Росії вигідне в першу чергу олігархам. Лише 11% вважають, що воно принесе користь населенню України, 8% - промисловим підприємствам.

•    Питання оцінки імпорту енергоносіїв з Росії з точки зору національної безпеки певним чином розділяє респондентів: близько 40% вважають це загрозою, майже стільки ж - ні. Щодо питання закупівлі енергоресурсів в країнах Європи, то ця ідея більшістю населення не сприймається як загроза (64%). Лояльніше до питання імпорту енергоресурсів з Російської Федерації ставляться мешканці Півдня та Сходу країни.

•    Від половини до двох третини опитаних не знають нічого про діяльність ключових посадовців з питань енергетики. Так 58% нічого не знають про роботу міністра енергетики та захисту довкілля Олексія Оржеля. 20% оцінюють його роботу негативно, 14% - нейтрально, 3% - позитивно. 50% не знають про Голову комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрія Геруса. 27% оцінюють його роботу негативно, 14% - нейтрально, 3% - позитивно. 59% не знають про голову Національної комісії яка здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Валерія Тарасюка. 20% оцінюють його діяльність негативно, 13% - нейтрально, лише 2% - позитивно. Негативне ставлення до зазначених посадовців переважає серед представників старшої вікової групи.

Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. Терміни проведення дослідження: 18-23 грудня 2019 р.

Читайте також: Українці витрачають понад 40 % доходів на продукти харчування: цікаве буковинцям

соціологічна група "Рейтинг" комунальні послуги соцопитування
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

фото
У лікарнях Чернівецької області перебувають 34 пацієнти у важкому стані, зокрема у реанімаціях – 27. Про це йдеться у повідомленні пресслужби Чернівецької ОДА.  Зазначається також, що за минулу добу, 2 червня, в області зафіксовано 32 нових випадки COVID-19: - Чернівці +7 - Новоселицький район +1 - Заставнівський район +6 - Сторожинецький район +2 - Кіцманський район +2 - Глибоцький район +8 - Сокирянський район +6. Всього в області зафіксовано 3442 випад...
фото
В Україні станом на 3 червня на COVID-19 захворіли 4785 медичних працівників та 1791 дитина. Про це на брифінгу поінформував міністр охорони здоров'я Максим Степанов, повідомляє кореспондент Укрінформу. "Загалом за весь час пандемії в Україні захворіло 24 823 особи, з них 1791 дитина та 4 785 медичних працівників", - сказав Степанов. За минулу добу, за словами міністра, захворіли 44 дитини та 103 медичні працівники. Степанов також повідомив, що за минулу д...
фото
Обурені жителі Панки з’ясовували у представника РЕМ, чому у них проблеми з електропостачанням. Вчора, 2 червня 2020 року, у залі засідань районної ради пройшла зустріч жителів села Панка з головним інженером Сторожинецького РЕМу. Про це повідомляє портал Сторожинець.Інфо. Зазначається, що обурені постійними відключеннями світла жителі намагалися дізнатися причину таких відключень, адже це майже завжди відбувається без попередження і по декілька разів на де...
фото
У Карпатах падає сніг - Піп Іван засипало повністю. Про це пише Василь Фіцак, рятувальник управління ДСНС в Івано-Франківській області на своїй сторінці у   Фейсбук , який перебуває на горі Піп Іван. "Піп Іван сьогодні, зима продовжується, від учора падає сніг, вітер його переміщає територією", - йдеться у повідомленні. Рятувальник зазначає, що видимості немає, а температура повітря тримається -1°. Як інформує управління ДСНС в Івано-Франкійвській області,...
фото
Під час робочого візиту Сергій Осачук побував на будівництві освітньо-мистецького центру та відвідав Сокирянську районну лікарню. Разом із заступниками Богданом Ковалюком та Олексієм Бойком голова Чернівецької ОДА ознайомився із ходом будівництва освітньо-мистецького центру у Сокирянах, - пише пресслужба облдержадміністрації. Зводять його за європейським зразком. Тут передбачено концерт-хол на 500 місць, 3D-кінотеатр, бібліотеку, художньою та музичну школи...
фото
В Україні зафіксовано 24823 випадки коронавірусної хвороби COVID-19. Про це повідомляє Центр громадського здоров'я МОЗ України. Станом на 9:00 03 червня в Україні 24823 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 735 летальних, 10440 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 483 нові випадки. Загалом проведено 381 552 тестування методом ПЛР. Наразі коронавірусна хвороба виявлена: Вінницька область - 1050 випадків; Волинська область - 959 випадків; Дніпро...
фото
Сьогодні, 3 червня, на кількох вулицях міста проводитимуть ремонтні роботи. Як повідомляє пресслужба КП "Чернівціводоканал", протягом доби 03 червня 2020 р. аварійними службами  підприємства проводитимуться роботи за адресами:            - з ліквідації поривів та витоків води з водогінних мереж: вул. Кочубея, 40 - витік в оглядовому колодязі; на розі вулиць Л. Кобилиці - Гулака-Артемовського - миття оглядового колодязя; 3 провулок Герцена, 3 - витік в огля...
фото
Вчора, 2 червня, 36 буковинців одужали від коронавірусу, однак зафіксовано 32 нових випадків COVID-19. Про це повідомив голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук на своїй сторінці у Фейсбук. "32 нових випадки зараження коронавірусом підтверджено на Буковині 2 червня. Лабораторний центр дослідив 484 зразки," - йдеться у повідомленні. Таким чином, загальна чисельність інфікованих в області від першого встановленого випадку складає 3442 особи. 36 буковинців вчора...
фото
Свій одноденний заробіток на підтримку медиків перерахували співробітники виконавчих органів та підрозділів Чернівецької міськради та освітяни міста. Ініціативу міського голови Олексія Каспрука щодо перерахування одноденного заробітку для надання допомоги медикам у ході Всеукраїнської кампанії "Підтримую лікарів" підтримали 479 працівників виконавчих органів та інших структурних підрозділів міської ради. До добровільної акції  також долучились понад 270 ос...