• Головна
  • Як здійснюється контроль щодо захисту прав дітей на Буковині - інформує прокуратура
фото
16:44, 6 лютого 2020 р.

Як здійснюється контроль щодо захисту прав дітей на Буковині - інформує прокуратура

фото
фото ілюстративне

фото ілюстративне

Контроль щодо захисту прав та інтересів дітей, в першу чергу тих, які постраждали від злочинних діянь, здійснює прокуратура Чернівецької області.

Захист прав та інтересів дітей, насамперед, постраждалих від злочинних діянь, є одним із пріоритетів діяльності органів прокуратури України. Про це йдеться у повідомленні пресслужби прокуратури Чернівецької області. Нажаль, у реаліях сьогодення неповнолітні, їх життя, здоровя, статева свобода і недоторканість є обєктами значної кількості кримінальних правопорушень, що вчиняються як у нашій області, так і загалом в державі.

Відповідно до Конвенції ООН про права дитини жодна дитина не може бути обєктом свавільного або незаконного втручання в здійснення її права на особисте і сімейне життя або незаконного посягання на її честь і гідність.Аналогічні норми закріплені і в національному законодавстві (ст.ст. 297, 301 Цивільного кодексу України).

Крім того, статтею 10 Закону України "Про охорону дитинства" заборонено розголошення чи публікацію будь-якої інформації про дитину, що може заподіяти їй шкоду, без згоди законного представника дитини. Не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди (ст. 11 Закону України "Про інформацію").

Таким чином, оприлюднення відомостей, що можуть вказувати на особу дитини, суперечить вимогами законів та міжнародних нормативних документів.

Ураховуючи наведене, звертаємо увагу посадових осіб правоохоронних органів, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також представників засобів масової інформації на необхідності виваженого підходу до оприлюднення кожної події, повязаної з дітьми. 

З метою максимального дотримання прав неповнолітніх та забезпечення їх законних інтересів, висвітлюючи інформацію стосовно дітей, які зазнали протиправних посягань, слід неухильно дотримуватись презумпції невинуватості, збереження таємниці досудового розслідування та захисту персональних даних учасників кримінальних проваджень.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що рятувальники нагадують правила безпеки школярів під час карантину. Прочитати про це можна ТУТ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#прокуратура Чернівецької області #захист прав дітей
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...