
16:24, 8 лютого 2020 р.
Яка ситуація з коронавірусом на сьогодні - важливе буковинцям

Фото ілюстративне з відкритих джерел
Станом на 8 лютого 2020 року у світі лабораторно підтверджено 34 909 випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, з них 724 закінчились смертю.
Як повідомляють у МОЗ України, 71% усіх випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом зафіксовано в одній провінції Китаю - Хубей.
За межами Китаю зафіксовано 288 випадків, з них 1 з летальними наслідками (мешканець Китаю, який відвідував Філіпіни). В Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом не зафіксовано.
Основні заходи із готовності та реагування на 2019-nCoV станом на 08 лютого 2020 року:
Прем’єр-міністр України провів 7 лютого селектор з керівниками обласних державних адміністрацій, одне із питань селектору було присвячене розгляду готовності систем цивільного захисту до реагування на випадок занесення гострої респіраторної хвороби, спричиненої короновірусом 2019-nCoV в Україну.
У Міністерстві охорони здоров’я відбулося чергове засідання оперативного штабу, на якому розглянули актуальні питання готовності та реагування на поширення острої респіраторної хвороби, спричиненої короновірусом 2019-nCoV в Україну.
на сайті Кабінету Міністрів України опубліковано розпорядження від 03.02.2020 №93-р “Про заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої короновірусом 2019-nCoV“.
МОЗ України до мережі обласних лабораторних центрів та закладів охорони здоров'я були направлені алгоритми дій:
- лікарів клініцистів при зверненні особи, яка відповідає визначенню випадку 2019-nCoV, зокрема особливостей ведення пацієнта та дотримання вимог інфекційного контролю;
- лікарів-епідеміологів при виявленні особи, яка відповідає визначенню випадку 2019-nCoV, зокрема порядку інформування та епідеміологічного розслідування;
- лабораторного обстеження осіб у вірусологічних лабораторіях, які відповідають визначенню випадку 2019-nCoV для лікарів вірусологів, зокрема порядку проведення цих досліджень та направлення відібраних зразків;
- для населення, у разі підозри у них захворювання викликаного 2019-nCoV, з метою розміщення у громадських місцях.
Нагадаємо, що 5 лютого Центр громадського здоров’я МОЗ України отримав перші тест-системи для виявлення коронавірусу (2019-nCoV). Це комплект реагентів для проведення досліджень методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) з метою визначення нового коронавірусу. Комплект складається з набору реагентів, кожен з яких міститься в окремій ємності визначеного об’єму.
Центр громадського здоров'я підготував відповіді на поширені питання про тест-системи:
- В яких лікарнях будуть діагностувати новий коронавірус?
Тест-система знаходиться у вірусологічній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України. Для дослідження зразки будуть направлятися саме в цю лабораторію.
- Через скільки буде результат з лабораторії?
Від моменту отримання зразка лабораторією в середньому необхідно 5-7 годин робочого часу для визначення результату.
- Тепер усіх, хто був у Китаї, будуть діагностувати? Де можна пройти ці тести? Чи можна купити самим?
Діагностика буде здійснюватися виключно у випадках, що відповідають епідеміологічному і клінічному визначенню хвороби, зазначених в рекомендаціях ВООЗ. Тестування буде проводити вірусологічна референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України. Купити тест-систему для самостійного користування неможливо.
- Це правда, що її вистачить для перевірки тільки 20-30 чоловік?
Отримана тест-система та реагенти розраховані на близько 30-ти досліджень, чого цілком достатньо до моменту отримання чергових реагентів. Також лабораторному діагностуванню на коронавірус підлягають лише випадки, які чітко підпадають під критерії ВООЗ як підозрілі.
- Як підготуватися до діагностики?
Підготовку пацієнта до діагностики має забезпечити лікар. Усі лікарі отримали настанови та рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо ведення пацієнтів з підозрою на нову коронавірусну інфекцію. Також заклади охорони здоров’я отримали методичні рекомендації щодо забору зразків та транспортування до лабораторії.
Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендації:
- часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
- під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
- якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
- не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Чернівецька область - один із найбезпечніших регіонів України. Прочитати про це можна ТУТ.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:46
Вчора
19:49
Вчора
18:03
Вчора
15:55
Вчора
14:30
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
21:40, 13 квітня
4
11:48, 12 квітня
15:52, 14 квітня
2
live comments feed...
Коментарі