
19:44, 12 лютого 2020 р.
Як людині без пари не впасти у розпач у День св. Валентина - поради психолога буковинцям

Фото ілюстративне
Незабаром День Святого Валентина. У цей час люди без пари схильні до відчаю.
Про це пише УНН з посиланням на психолога та керівницю психологічної служби Київського національного університету імені Тараса Шевченка Катерину Бояршинову та ділиться, як самотній людині не впасти у відчай у День закоханих.
“Найбільш вразливими є, звісно, самотні люди, а також ті, хто нещодавно розірвав стосунки. Люди переживають розрив як певну втрату: для когось він сприймається як втрата кохання, хтось страждає через брак спілкування, а в когось розбилось на друзки не тільки серце, а й сподівання, зруйнувалися плани. І таким чином, вони відчувають певне розчарування, сум; хтось переживає інтенсивно, а хтось — більш легко. Якщо розрив у парі стався напередодні Дня закоханих, то все: сердечка у вітринах магазинів, процес купівлі романтичних подарунків, рожеві ведмедики, — повертають нас до втрати. Знов „прокидаються“ сум і розчарування, які люди відчували, і ще не завершили ці переживання”, — розповідає вона.
Психолог наголосила, що поради діють, якщо людина сама хоче мінімізувати ці страждання.
За її словами, перша порада — це не сидіти вдома.
“По-перше треба зрозуміти, що ти не сам. Якщо я із кимось розірвав стосунки, то хтось у світі теж їх розірвав. Якщо я буду сидіти вдома і сумувати, то нічого не відбудеться. Якщо я кудись піду, де святкують, є шанс, що я зустріну ту, яка теж самотня, і ми разом зможемо принаймні спробувати провести час разом, і, можливо, зустріч переросте у нові стосунки”, — пояснила психолог.
Друга порада — щось змінити у своєму помешканні.
“Можна почати робити ремонт. Так, ремонт, якою б дивною вам не здалась ця порада. Якщо вам сумно — змініть щось, і можете почати з власної оселі. Коли ми щось змінюємо у себе вдома, до нас приходять думки про оновлення, і це відбувається у нашій свідомості. З’являються свіжі ідеї щодо нових можливостей і перспектив нових зустрічей”, — наголошує вона.
Бояршинова відзначила, що у вирішенні цієї проблеми можуть допомогти й соціальні мережі.
“Варто розумно використовувати потенціал соціальних мереж, зокрема, груп за інтересами. У них можна організувати певну вечірку, яка б була цікава подібним вам. Вона може бути тематична, але певним чином пов’язана із Днем усіх закоханих. Наприклад, відсвяткувати день закоханих у щось: у мандарини або у дерева, це може бути будь-що, що всіх об’єднає. Якщо ви настільки сумуєте, що нічого не спадає на думку, не соромтесь звернутись за допомогою до своїх креативних друзів. І ви неодмінно разом згенеруєте цікаву ідею і проведете день із сподіваннями на щось нове”, — розповідає вона.
Окрім того, психолог акцентує увагу на тому, що ці поради підійдуть тим, хто перебуває у стані суму чи відчаю, але не у депресії.
“Депресія — це розлад, серйозна ситуація, стан, коли треба звертатися до фахівців. Сама по собі вона не проходить. Якщо ж людина почувається більш-менш добре, адаптовано, але в неї стався розрив стосунків напередодні, то тоді те, що я запропонувала, справді може їй допомогти”, — зазначає Бояршинова.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Уряд виділив додаткові кошти на зарплати вчителям. Прочитати про це можна ТУТ.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:20
Вчора
17:32
Вчора
16:03
Вчора
13:33
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
00:00, 17 березня
07:51, 5 травня
11:24, 10 травня
2
12:49, 1 травня
07:40, 5 травня
15
live comments feed...
Коментарі