• Головна
  • Кібершахраї шукають уразливих буковинців: поліція про ситуацію із заволодінням коштів
фото
17:15, 15 лютого 2020 р.

Кібершахраї шукають уразливих буковинців: поліція про ситуацію із заволодінням коштів

фото
фото пресслужби поліції Чернівецької області

фото пресслужби поліції Чернівецької області

Вчора, 14 лютого, у Чернівцях відбувся круглий стіл, ініційований головним управлінням Національної поліції у Чернівецькій області щодо незаконних заволодінь коштами громадян через мережу Інтернет.

Як інформує відділ комунікації поліції Чернівецької області, вчора, 14-го лютого, в обласному управлінні Національної поліції відбувся круглий стіл за участі представників слідства, кримінальної поліції, кіберполіції, банківської установи та психолога. Учасники заходу обговорили ситуацію щодо незаконних заволодінь коштами через мережу Інтернет, особливості таких кримінальних правопорушень та разом визначили, як вберегти банківські рахунки від злочинних посягань. 

Так, від початку 2020 року на території Буковини слідчі розпочали 48 кримінальних проваджень, пов’язаних із шахрайськими діями. Більше 30 з них стосуються заволодінь коштами громадян через мережу Інтернет.

Як наголосили фахівці, жоден працівник банку не телефонує до своїх клієнтів для уточнення персональних даних. Якщо ви отримали такий дзвінок, майте на увазі: шахраї намагаються заволодіти вашими грошима.

Зазвичай зловмисники використовують уразливий стан громадян і спілкуються таким чином, щоб жертві було важко оцінити ситуацію та свої дії. У таких випадках психологи радять зробити паузу під час розмови, заспокоїтися і перевірити інформацію, почуту від шахраїв.

Для зручності громадян на офіційному сайті кіберполіції України можна перевірити номери мобільних телефонів, інтернет-посилання, а також номери банківських карток на причетність до протиправних дій. Співробітники кримінальної поліції також радять використовувати можливості сайту Українського бюро кредитних історій та перевіряти, чи на вас не оформлено кредит без вашого відома.

Поліцейські закликають громадян не розголошувати свої персональні дані. Завдяки наданій вами конфіденційній інформації зловмисники отримують доступ до ваших грошей.

Запам’ятайте: стороннім особам можна вказувати лише номер банківської карти, який складається з 16 цифр і розміщений на лицьовій стороні картки. Решта інформації, викладеної на карті, є секретною. Таємними є і спеціальні, коди, що приходять у повідомленнях від фінансових установ.

Але якщо ви все ж таки стали жертвою протиправних дій - негайно звертайтеся до поліції на спецлінію "102".

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що евакуація українців з міста Ухань запланована на 18 лютого. Прочитати про це можна ТУТ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поліція #кіберполіція #банківські карти #шахраї
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...