• Головна
  • Ринок раків в Україні поки що далекий від насичення - про екологію буковинцям
21:23, 19 лютого 2020 р.

Ринок раків в Україні поки що далекий від насичення - про екологію буковинцям

Ринок раків в Україні поки що далекий від насичення - про екологію буковинцям

В останні роки спостерігається зацікавленість серед українського малого та середнього аквакультурного бізнесу щодо застосування інноваційних напрямів і технологій. Одним із таких перспективних нових об’єктів аквакультури є австралійський червоноклешневий рак.

Про це повідомляє Чернівецький рибоохороннний патруль.

Враховуючи його фізіологічні властивості, пластичність в харчуванні та невибагливість до умов існування, розведення цього виду раків може стати рентабельним бізнесом в умовах України, особливо у південних регіонах. Дослідження по розробці рекомендацій до технології розведення проводяться інститутами ряду країн, в тому числі України. Розглянемо детальніше особливості даного виду.

Австралійський прісноводий рак (Cherax quadricarinatus) належить до десятиногих раків (Decapoda), є мешканцем тропіків. Ареал його проживання – води Австралії і Нової Гвінеї. Також зустрічається в Південній Африці, Ізраїлі та Мексиці.
Він має незвичне блакитне забарвлення і червоні клешні (у самців), завдяки чому і отримав свою назву. Самці значно більші в розмірах ніж самки – приблизно на 30%. Дорослі раки можуть досягати ваги 200 або навіть 500 грамів, мати довжину до 40 см.

Термін життя даних раків – до 7 років. За 6 місяців маса австралійського червоноклешневого рака досягає 50–60 грам, тоді як абориген наших водойм – річковий рак – може таку масу набрати лише на третьому році життя. В Австралії проживає 142 види раків, в Україні – лише 3.

Цей проєкт економічно може бути досить вигідний у перспективі, але потребує наукового супроводу, адже при розведенні червоноклешневих раків виникають певні труднощі. Вони є теплолюбними тваринами, оптимальна температура проживання становить +23-30°С. Харчування передбачає включення до раціону як овочів, так і тваринних білків. Загалом, у раціон бажано включити черв'яків, личинок комах тощо.

Статевої зрілості рак зазвичай досягає у віці від 6 до 12 місяців. Великих особин для відтворення бажано відбирати і поміщати в окремий басейн. Нерест цих раків відбувається до 3 разів на рік, самка відкладає від 300 до 1000 яєць, з них виживає приблизно 60%.

Сучасна технологія вирощування австралійських раків в Україні є наступною. У холодну пору року цих членистоногих розміщують в штучних умовах (акваріуми, рециркуляційні системи), в теплу пору – випускають для нагулу у природні умови (ставки, басейни тощо). У штучних умовах раки розвиваються повільніше, а для придбання товарної ваги потрібно більше часу. Технологію вирощування австралійських раків виключно в штучних умовах наші аквафермери поки що напрацьовують.

Умови розведення австралійського рака не дуже відрізняються від умов для українського річкового рака. Це можуть бути будь-які приміщення, що обладнані під промислову установку із замкненим водопостачанням.

Основні країни, які вирощують австралійських раків у товарних обсягах – Китай, Індонезія, Ізраїль, Іспанія та США.

На відміну від звичайних річкових раків, австралійський має презентабельніший вигляд і смачніше м'ясо. До того ж, м’ясних ділянок у них більше на 30%.

Аналітики твердять, що сьогоднішній ринок раків в Україні поки що далекий від насичення. Тому інвестиції у цей напрям бізнесу, за умови запровадження новітніх комбінованих технологій, можуть окупитися впродовж перших двох років.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що за продаж алкоголю неповнолітнім буковинські підприємці платитимуть штраф майже 50 тис грн. Прочитати про це можна ТУТ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ринок #рак
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...