• Головна
  • День соціальної справедливості - що варто знати буковинцям про цей день
10:03, 20 лютого 2020 р.

День соціальної справедливості - що варто знати буковинцям про цей день

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

26 листопада 2007 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 20 лютого Всесвітнім днем соціальної справедливості, що відзначається щорічно починаючи з 2009 року.

Цей день було обрано датою відзначення дня соціальної справедливості, оскільки 20 лютого 1999 року відбулася міжнародна зустріч у Копенгагені, на якій представники багатьох держав визначили основні принципи розвитку суспільства, серед яких особливе місце займає соціальна справедливість. Про це йдеться на сайті Уповноваженого ВРУ з прав людини.

Соціальна справедливість є загальновизнаною цінністю сучасного демократичного суспільства, що закріплена в документах світової спільноти, зокрема в Міжнародних пактах ООН. Тому в реалізації соціальної політики соціальної держави вона виступає як ключовий принцип.

Відповідно до Указу Президента України від 4 листопада 2011 року № 1021/2011 запроваджено відзначення на державному рівні Всесвітнього дня соціальної справедливості з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій на вирішенні питань соціальної справедливості та соціального захисту, подолання бідності, забезпечення повної зайнятості, гідної праці, ґендерної рівності, соціального добробуту і в цілому у соціальної справедливості для всіх громадян України.

Як свідчать результати моніторингу, здійснюваного Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, наразі ці питання залишаються актуальними.

Котрий рік поспіль у Щорічних доповідях Уповноваженим наголошується на необхідності забезпечення прав людини, зокрема, на гідну працю, достатній рівень заробітної плати, яка забезпечувала б матеріальний достаток працівнику та його сім’ї, та поліпшення матеріального добробуту працюючого населення.

Найбільш гострою та актуальною у сфері трудових прав людини залишається проблема несвоєчасної виплати заробітної плати. Від невиплати заробітної плати потерпають працівники підприємств як приватного, так і державного та комунального секторів економіки, працівники бюджетних установ та організацій.

Так, за даними Державної служби статистики України заборгованість із виплати заробітної плати працівникам з 1 січня 2019 року зросла на 389,3 млн грн (або на 14,7 %) і станом на 1 січня 2020 року склала 3,03 млрд грн.
Праця найманих працівників без укладання трудових договорів і виплати заробітної плати «в конвертах» набула значних масштабів (з 28,5 мільйонів працездатного населення офіційно зайняті лише 12,8 млн).

Залишаються проблемними також і питання працевлаштування громадян на роботу з гідною оплатою та здоровими і безпечними умовами праці, захисту працівників від незаконного звільнення тощо.

Не менш важливим питанням щодо забезпечення принципу соціальної справедливості є питання, що відносяться до сфери охорони здоров’я. Моніторингом Уповноваженого з прав людини щодо додержання конституційних прав і свобод людини і громадянина на охорону здоров’я, медичну допомогу встановлено, що в умовах реформування системи охорони здоров’я, рівень надання основних медичних послуг залишається досить низьким, оскільки державне фінансування закладів охорони здоров’я забезпечує лише їх мінімальні потреби.

Дотримання принципу соціальної справедливості є дуже важливим при формуванні державної соціальної політики.

Результати моніторингу Уповноваженого з прав людини свідчать, що на сьогодні при проведенні Урядом пенсійної реформи, на жаль, не встановлено належної соціальної справедливості у пенсійному забезпеченні громадян, оскільки не забезпечено належної диференціації розмірів їх пенсій залежно від набутого страхового стажу, має місце суттєва диспропорція у розмірах пенсій, призначених у різні роки.

Передбаченні на сьогодні чинним законодавством державні соціальні допомоги, пільги та гарантії не мають адресного підходу.

Соціальна політика держави має бути спрямована в першу чергу на подолання бідності та підвищення рівня життя населення.

Прикро, але в Україні, яка за Конституцією є соціальною, правовою державою, тривалий час не виконуються рішення КСУ, спрямовані на поновлення права на соціальний захист громадян, зокрема осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та ветеранів війни, не забезпечено на належному рівні виконання рішень судів, в тому числі і рішень ЄСПЛ (наприклад, у справі «Бурмич та інші проти України»).

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Чернівцях перевірили притулок для дітей. Прочитати про це можна ТУТ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#справедливість #день
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...