• Головна
  • Чому піст є сприятливим для змін на краще - пояснення Митрополита Епіфанія буковинцям
10:13, 2 березня 2020 р.

Чому піст є сприятливим для змін на краще - пояснення Митрополита Епіфанія буковинцям

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

Сьогодні розпочинається Великий піст, який готує християн до гідної зустрічі свята Воскресіння Христова (Пасхи). Він починається за сім тижнів до Пасхи і складається з чотиридесятниці – сорока днів – і Страсної седмиці – тижня перед самою Пасхою.
Загальна тривалість Великого посту разом зі Страсною седмицею - 48 днів. Піст, або говіння, - це відмова не тільки від певної їжі, але й від усіх шкідливих звичок і веселощів. Це – час каяття, роздумів і молитви. Упродовж всього Великого посту християнська церква закликає віруючих утримуватися від вживання м’яса, молока, яєць і риби, в тому числі в складі різних страв. Риба дозволяється лише на свята Благовіщення і Входу Господнього в Єрусалим. Про те, яким чином піст допомагає нам очиститися духовно, пише на своїй сторінці у Фейсбуці Митрополит Епіфаній.
"Слушною є думка, що не можна повернути час, слово і можливість. Тож, аби потім не жалкувати про втрачене, майте на увазі, що відсьогодні розпочинається унікальний період – Великий піст, Свята Чотиридесятниця, яка, по суті, є не суцільним обмеженням, як дехто помилково вважає, а найсприятливішим часом для можливостей і змін на краще", - пише Епіфаній.
Навіщо нам постувати? В першу чергу, піст спонукає нас до впорядкування способу життя. Ми змінюємо звичний для нас розпорядок саме для того, щоби вивільнити час і віднайти можливості для речей, які нам дуже потрібні, але у буденності постійно відкладаються «на потім». Під час посту ми обмежуємо споживання їжі для того, щоби змінити саме ставлення до неї – знаходити задоволення не у більшій кількості чи смаковій якості, а в простоті та достатності спожитого. Ми зосереджуємо свою увагу не на хаотичних проблемах цілого світу, які часом нагадують шалений калейдоскоп, а на тому, що важливе саме для нас, для наших ближніх. Ми переносимо увагу із зовнішнього, тимчасового, на внутрішнє – те, що має значення для вічності, а не лише для сьогодення. Таким чином, піст допомагає нам позбутися зайвого, надмірного на користь належного, життєво необхідного, заради того, що є справді важливим.
"Ви запитаєте: а як же встигати реагувати на постійні зміни, шалений ритм життя, як з усім цим розібратися та зуміти подолати невпевненість, страхи, емоційну та фізичну втому? Тут теж вам допоможе піст. Згадайте слова святителя Іоана Золотоустого: «Як легкі судна швидше перепливають моря, а обтяжені великим вантажем тонуть; так піст, роблячи розум наш легшим, допомагає йому швидко перепливати море теперішнього життя, прагнути до неба і речей небесних». Кожен на власному досвіді переконався: аби знайти правильне рішення у складній ситуації, варто зупинитися і поглянути на неї зі сторони.
Тож спробуйте використати час Великого посту з користю: приділити спілкуванню з Богом та ближніми хоча би стільки ж часу, скільки зазвичай приділяєте медіа, соціальним мережам та діловим контактам – і ви побачите, як докорінно зміниться все, до чого ви вже звикли, як втихомиряться пристрасті навколо вас, як зміняться настрої та пріоритети, віднайдуться варіанти рішень складних задач", - зазначає Митрополит.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, на яких вулицях Буковини не буде світла. Прочитати про це можна ТУТ.

Стали свідком надзвичайної події? - пишіть її нам!

Завантажуйте наш мобільний додаток для App Store або Google Play, а також слідкуйте за життям міста у соціальних мережах - FacebookInstagram та Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#піст #початок
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...