• Головна
  • Статус постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС мають 16 тисяч буковинців
13:34, 26 квітня 2020 р.
1

Статус постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС мають 16 тисяч буковинців

Статус постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС мають 16 тисяч буковинців

Близько 2100 мешканців нашого краю були ліквідаторами наслідків цієї катастрофи. 

Про це повідомляє пресслужба Чернівецької обласної державної адміністрації.

26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. На долю Білорусі припало близько 60% шкідливих викидів. Від радіаційного забруднення сильно постраждала також і Росія.

Потужний циклон переніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії. Про це ідеться у матеріалах, зібраних Українським інститутом національної пам'яті.

Статус постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС мають 16 тисяч буковинців. Близько 2100 мешканців нашого краю були ліквідаторами наслідків цієї катастрофи. Пам’ятаймо про їхній подвиг.

Чорнобильська катастрофа в цифрах і датах

1977 року запустили перший блок Чорнобильської АЕС.

2 роки пропрацював четвертий енергоблок ЧАЕС – на повну потужність його запустили 1984 року. Це був «наймолодший» і найсучасніший реактор.

2 дні світ нічого не знав про вибух.

30 співробітників АЕС загинули внаслідок вибуху або гострої променевої хвороби протягом кількох місяців з моменту аварії.

500 тисяч людей померли від радіації, за оцінками незалежних експертів.

8,5 мільйонів жителів України, Білорусі, Росії в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення.

90 784 особи було евакуйовано з 81-го населеного пункту України до кінця літа 1986 року.

Понад 600 тисяч осіб стали ліквідаторами аварії – боролися з вогнем і розчищали завали.

2293 українських міст і селищ із населенням приблизно 2,6 мільйона людей забруднено радіоактивними нуклідами.

200 тисяч квадратних кілометрів – на таку територію поширилася дія радіації. Із них 52 тисячі квадратних кілометрів – сільськогосподарські землі.

10 днів – з 26 квітня до 6 травня – тривав викид активності із пошкодженого реактора на рівні десятків мільйонів Кюрі на добу, після чого знизився у тисячі разів. Фахівці називають цей період активною стадією аварії.

11 тонн ядерного палива було викинуто в атмосферу внаслідок аварії на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС.

400 видів тварин, птахів і риб, 1200 видів флори продовжують існувати в «зоні відчуження», де через істотне та катастрофічне забруднення повітря, ґрунтів і вод заборонено проживати людям.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що на Буковині стартував онлайн-конкурс для школярів "Країна моїх прав". Прочитати про це можна ТУТ.

Стали свідком надзвичайної події? - пишіть її нам!

Завантажуйте наш мобільний додаток для App Store або Google Play, а також слідкуйте за життям міста у соціальних мережах - FacebookInstagram та Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#чорнобиль #катастрофа
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Гагаринов Владимир
26 квітня 2020 р., 14:04
На данное время власти кинули людей которые нас всех спасали от невидимой гибели, , кинули их на произвол , мы им только можем посочувствовать этим отважным людям , их осталось очень мало которые дожили до этого времени и опять пандемия но другая, которая косит всех без разбора и нет куда бежать. Весь мир охватило. Здоровьявсем и выдержки!
Оголошення
live comments feed...