• Головна
  • У чернівецькому "Видавництві 21" вийдуть романи Ксенії Фукс та Павла Матюші
фото
11:29, 22 травня 2020 р.

У чернівецькому "Видавництві 21" вийдуть романи Ксенії Фукс та Павла Матюші

фото
У чернівецькому "Видавництві 21" вийдуть романи Ксенії Фукс та Павла Матюші

У червні у «Видавництві 21» вийдуть дві книги, які є спільним проєктом з Літературною агенцією OVO. Це «12 сезонів жінки» – роман у новелах Ксенії Фукс та роман Павла Матюші «Кокліко». 

У червні у «Видавництві 21» вийдуть дві книги, які є спільним проєктом з Літературною агенцією OVO. Це «12 сезонів жінки» – роман у новелах Ксенії Фукс та роман Павла Матюші «Кокліко». Дизайн обкладинок розробила Анна Стьопіна. Книжку «12 сезонів жінки» проілюструвала Катерина Дорохова. Книги вже можна замовити на сайті видавництва.

Роман Ксенії Фукс «12 сезонів жінки» складається із 12 новел, об’єднаних між собою головними персонажами, але не пов’язаних хронологічно. Імена героїням новел письменниця підібрала так, аби перша літера імені відповідала першій літері назви місяця. Ксенія Фукс розповідає про сучасну жінку, акцентуючи на тих проблемах, з якими вона стикається – соціальних і психологічних. Письменниця відверто і сміливо говорить про те, що часто замовчується. 

«Мені хотілося написати відверту, чесну та сміливу книгу про те, що присутнє в нашому суспільстві, але не всі готові це визнавати чи про це говорити. Сексуальність, сексуальна орієнтація, побутове насилля, психологічне насилля, застарілі гендерні ролі, проблеми самосприйняття», – говорить Ксенія Фукс з приводу того, до чого їй найважливіше було привернути увагу читачів, суспільства загалом. І продовжує про мотивацію взятися за написання подібної книжки: «Мене в принципі цікавлять якісь табуйовані теми або теми, пов‘язані з певними соціальними проблемами. Ідея написати саме таку книгу прийшла якось сама собою, були написані деякі історії про жінок, і потім я вирішила їх об‘єднати в такий собі маніфест, присвячений сучасній жінці, показати, з якими непростими життєвими ситуаціями ця жінка зіткається і наскільки різними та суперечливими вони можуть бути».

Ксенія Фукс оповідає свої історії талановито, цікаво, захопливо, але її книга важлива насамперед з погляду терапевтичного, оскільки ця розмова – ще один крок до здорового суспільства, яке вміє працювати зі своїми травмами і яке готове до адекватної комунікації.

А от роман Павла Матюші «Кокліко» показує сучасного чоловіка, апелюючи більше до теми пам’яті. Його герой – молодий чоловік (за тридцять), фінансист із європейською освітою, успішний, ерудований, активний. Основне місце подій – Україна, а також – увесь світ, яким вільно мандрує герой роману «Кокліко», з яким читач знайомиться у той момент, коли у нього все досить добре: він сподівається лише на найкраще у кар’єрі та в стосунках із коханою жінкою – настільки ідеальною, що майже фантастичною Веронікою. Але в Україні розпочинається російсько-українська війна, а Вероніка потрапляє в автокатастрофу. Головний герой кардинально налаштований виїхати в Женеву на отриману посаду, та отримує переконливу пропозицію від впливового друга посісти високу посаду в Адміністрації Президента.

До речі, в основі картин, пов’язаних з подорожами, специфікою політичного буття, лежить власний досвід автора, про що він розповів читачам: «…мій досвід роботи на державній і дипломатичній службі, особисте спілкування з першими особами держави в кількох ітераціях політичного процесу, а також значна географія відряджень та подорожей – близько 60 країн – безумовно, дали основу тому світові, який я створюю на сторінках роману «Кокліко».

«Кокліко» можна було б назвати романом-лабіринтом: так багато в ньому переплетено. В усьому, що оточує головного героя, усі, хто його оточують, а також та картина світу, яку він транслює, – не те, чим здається. Павло Матюша, а разом з ним і читачі зніматимуть шар за шаром поступово, викристалізовуючи правду про всіх учасників описуваних подій, про стосунки, про війну, політику, первинну мотивацію, і процес цей незворотний.Усе в «Кокліко» викликає досить суперечливі емоції і насамперед сам центральний персонаж. 

«Головний герой моєї книги – один з тих, у кого життя якраз склалося, тому що історично воно склалося, передусім, у його родини, – розповідає автор. – Він більше бере, ніж віддає. Герой має прекрасну освіту, зв’язки та перспективи, однак не може тим сповна скористатися через відсутність власної мети. При цьому він емоційна особистість, яка переживає шалене кохання. У нього є мрії, заради яких він нічого не робить. На мою думку, така інерційність притаманна значній кількості наших співгромадян. Щоб не розкривати сюжет і конфлікт роману, скажу тільки, що на початку книги у головному герої вбачаю деякі українські риси, яких я сам хотів би позбутися. Під кінець книги ця людина робить кроки, які здаються мені симпатичними. Тобто це герой без чіткого позитивного спрямування – справжня людина з плоті і крові, сповнена часом суперечливих емоцій, що намагається жити сьогоденням і майбутнім, хоча на неї боляче тисне минуле».

Ксенія Фукс та Павло Матюша також поділилися думками з приводу того, хто є читачами їхніх романів.

Ксенія Фукс:

«Читачі моєї книжки – це неупереджені, так би мовити, «open-minded» люди, які не схильні до консервативної моделі поведінки та готові міняти її у суспільстві».

Павло Матюша: 

«Найважливіше, що відрізняє читачів роману «Кокліко»: вони – люди відкриті до світу, які знають, що пам’ять не обтяжує, а дає розуміння».

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що на Буковині чоловік підробив документи для оформлення спадщини. Прочитати про це можна ТУТ.

Стали свідком надзвичайної події? - пишіть її нам!

Завантажуйте наш мобільний додаток для App Store або Google Play, а також слідкуйте за життям міста у соціальних мережах - FacebookInstagram та Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#книга #роман
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...