• Головна
  • Буковинська журналістика має дбати про довіру аудиторії та інноваційність
фото
10:06, 6 червня 2020 р.

Буковинська журналістика має дбати про довіру аудиторії та інноваційність

фото
фото ілюстративне

фото ілюстративне

Журналістам варто бути порядними зі своєю аудиторією йзавжди відокремлювати факти від суджень,переконаний Девід Кей Джонстон, американський журналіст зі світовим ім’ям. Ці слова як ніколи актуальні для кожного, хто присвятив своє життя журналістиці і саме сьогодні, 6 червня, відзначає своє професійне свято.

В Україні День журналіста відзначають з 1994 року, коли Президент Леонід Кравчук своїм Указом підтримав ініціативи делегатів І Всеукраїнського з’їзду редакторів газет і журналів, - пише кореспондент 0372.ua. 6 червня як дату святкування обрали невипадково - саме в цей день у далекому 1994 р. Спілку журналістів України прийняли до Міжнародної федерації журналістів. Звісно, що журналістська справа впродовж останніх років набула нових рис, розширилося коло видань, на зміну друкованим газетам та журналам прийшли потужні інформаційні Інтернет-ресурси, змінилися й запити аудиторії. Проте є речі, що залишаються незмінними для кожного журналіста, не залежно від місця та часу.

Тетяна Смолдирева, Заслужена журналістка України, доцентка кафедри журналістики Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, медіаекспертка Інституту демократії ім. П. Орлика переконана, що у будь-який час найвагомішим для журналіста має залишатися його професійність.

Професійність журналіста, на моє переконання (та з багаторічної практики), вимірюється кількома факторами: розумінням місії/обов’язку журналістики у суспільстві, досконалим знанням ремесла, критичним мисленням та незалежністю від впливів, ерудицією.Цей перелік, звісно, неповний.

Медіаекспертка зауважує, що реалії сучасності далеко не завжди сприяють успішній реалізації журналістської діяльності, зокрема у дотриманні основоположних принципів фаху, бо об’єктивній реальності притаманні різні негативні тенденції.

Ми спостерігаємо залежність ЗМІ, видозміни журналістського фаху, програш фактів та аналітики приватній думці у соцмережах тощо. Проте це можна збалансувати - якщо не перемогти - совістю, професіоналізмом та дотриманнямпрофесійного кодексу етики, а такожне порушуючи законодавство.

Кризі журналістики не дати поглибитись можутьжурналісти, які стоять на професійних засадах

Розмірковуючи про сучасний медіапростір, зокрема й буковинський, наша співрозмовниця наголошує, що у публікації чи в ефірі обов’язково потрібно дотримуватися балансу думок, повноти, точності та достовірності інформації. Якщо цього немає у т. зв. соціальних медіа, то від стандартів якості професійна медіаспільнота не має відмовлятися.

Дедалі голосніше звучать пропозиції переглянути стандарти роботи ЗМІ. До прикладу, навіть дуже докладне інтерв’ю чиновника не є достовірним і повним відображенням ситуації допоки не збалансоване думкою фахівця, експерта, громадянина (який, до слова, сплачує податками на його утримання і має право на критику та вимоги). Моніторинги регіональних друкованих та інтернет-видань, в яких я беру участь як медіаекспертка Інституту демократії ім. П. Орлика, дають чимало конкретних прикладів недотримання професійних вимог (докладніше можна почитати на сайті ІДПО).

І в таких випадках йдеться не про помилки, - розповідає експертка, - початківець має на них право. Тут йде мова про неретельне виконання обов’язків журналіста.

Бути професіоналом - означає завжди перевіряти факти і мислити критично

Журналістові, аби не втрапити у халепу чи бути використаним як "корисний ідіот" (даруйте), слід перевіряти факти, джерела, критично ставитись до подій, завдань, ситуацій... Власне на цьому стояла, працюючи на радіо "Буковина", і не втомлююсь повторювати своїм студентам.

Щодо окреслених проблем, то вони є характерними для усіх ЗМІ, - переконана Тетяна Смолдирева. "На регіональному рівні неякість, помилки, протистояння помітніші, бо розглядаються зблизька, місцева аудиторія краще знає зріз інтересів," - зазначає вона.

У непростих умовах працюють місцеві роздержавлені газети, намагаючись - невеличкими редакціями та коштами - зберегти видання.Вистояти в умовах потужної конкуренції можливо завдякидовірі аудиторії та інноваційній праці. А це, у свою чергу, забезпечується якістю, актуальністю, цікавістю, чесністю інформації, яку готує журналіст.

Зрештою, на запитання, чи є справжня журналістика, Тетяна Смолдирева відповідає ствердно - є! "Не дамо їй здатися чи померти, шановні колеги! З професійним святом! Будьте, бо ви того варті!"

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що на Буковині відкрили "гарячу лінію" для учасників ЗНО. Прочитати про це можна ТУТ.

Стали свідком надзвичайної події? - пишіть її нам!

Завантажуйте наш мобільний додаток для App Store або Google Play, а також слідкуйте за життям міста у соціальних мережах - FacebookInstagram та Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#День журналіста #професійність #ЗМІ #експертка #Тетяна Смолдирева
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...