• Головна
  • Чи є альтернатива занедбаним паркам та скверам у Чернівцях
Фото
20:17, 3 серпня 2020 р.
Надійне джерело

Чи є альтернатива занедбаним паркам та скверам у Чернівцях

Фото
Чи є альтернатива занедбаним паркам та скверам у Чернівцях
На сьогодні актуальною проблемою для Чернівців залишається незадовільний розвиток парків та скверів.Чернівчани часто скаржаться на занедбаність територій, брак лавиць та відсутність якісного покриття на прогулянкових доріжках, чи то заасфальтованих, або ж із щільно укладеної бруківки. Більше того - парки та сквери стають недоступною розкішшю для людей з обмеженими фізичними можливостями та батьків з дитячими візочками, пише 0372.ua.
Традиційно у Чернівцях найбільш привабливими зонами відпочинку вважаються парк «Жовтневий» та парк імені Т. Шевченка, зелені зони навколо колишньої Резиденції митрополитів Буковини і Далмації (сквер, дендропарк, парк імені Ю. Федьковича). Про незадовільний благоустрій зелених зон наголошують учасники громадянського руху «Єдина Альтернатива». Зокрема, у нещодавньому дописі на офіційній сторінці громадянського руху в соціальній мережі Фейсбук було проаналізовано договори департаменту ЖКГ з Чернівецьким міським комунальним виробничим трестом зеленого господарства. Зазначається, що понад 10 мільйонів гривень з міського бюджету виділено на догляд за благоустроєм зелених зон. При цьому, реальних результатів з витрачених коштів місцевих платників податків не видно. 
У договорі все вірно і чітко прописано, але зі сторони підрядника і замовника договір не виконувався. Від підрядника - низька якість виконання, від замовника - відсутність контролю, - йдеться у дописі.
На думку учасників громадянського руху "Єдина Альтернатива", альтернативним у вирішенні цього питання є сценарій, в якому є притягнення до відповідальності за неналежне виконання робіт та громадський моніторинг виконання умов договору, щоб пересвідчитись в належності виконання своїх зобов'язань підрядниками. З приводу стану зелених зон, парків та скверів Чернівців, а також перспектив вирішення цих проблем ми поспілкувалися із експертом ГО "Центр реформ та розвитку" Леонідом Клевчіком.
Він переконаний, що основною проблемою зелених зон Чернівців є захаращеність.
До прикладу, Парк Шиллера не доглядається належним чином, у громадських парках не забезпечено безбар’єрність для людей з обмеженими фізичними можливостями та батьків з дитячими візочками. Крім того, у скверах висока трава, яка не коситься, немає відповідного за якістю покриття асфальтування.
Експерт також додає, що всі зелені зони в межах міста внесені до "Переліку парків та скверів", і відповідальність за територію розподілена між адміністрацією парків, Трестом зеленого господарства та управлінням культури.
На думку нашого співрозмовника, завдяки активності та пильності небайдужих чернівчан у скверах на Проспекті Незалежності в 2019 році зупинили знищення зон відпочинку.
У Луцьку, до прикладу, як і в багатьох інших обласних центрах існує конкретне комунальне підприємство, як-от КП "Парки та сквери м. Луцька", в якому є чіткий перелік робіт, за який вони несуть відповідальність: створення нових зелених насаджень, ландшафтна реконструкція, впорядкування парків та скверів, утримання в належному санітарному стані парків культури та відпочинку, надання послуг по знесенню дерев, косінню газонів, вирізці самосіву тощо, - зазначає він.
На наше запитання, у чому полягає альтернатива занедбаним паркам та скверам у Чернівцях, Леонід Клевчік зауважив, що спершу варто окреслити список тих скверів, зелених зон, які в поганому стані та оцінити вартість їх розчистки. Варто додатково заповнити сквери вуличними меблями, урнами для сміття, громадськими вбиральнями тощо, бо в Чернівцях наразі недостатньо зон для відпочинку та елементарних прогулянок відповідними частинами міста.
Проте, як показує досвід, досі основною проблемою для Чернівців є відсутність належного контролю та організації виконання якісних робіт. Саме тому активні чернівчани та учасники громадянського руху «Єдина Альтернатива» наголошують та закликають на необхідності взяти відповідальність за розбудову Чернівців як з боку влади міста, так і громади загалом, - переконує експерт.
Представники громадянського руху вважають, що має бути створене окреме комунальне підприємство, яке нестиме відповідальність за розвиток зелених зон та благоустрій в них.
У такому підприємстві має бути сформована наглядова рада з числа активної громадськості, котра контролюватиме належність догляду за парками, скверами, набережними та іншими рекреаційними публічними просторами в місті, - зазначають активісти.
Зрештою, у громадському русі переконані, що після того, як наступний мер забезпечить інституційно-організаційну спроможність муніципалітету доглядати за зеленими зонами міста, можна організовувати тендери на закупівлю відповідних послуг. Бо саме конкуренція дає не лише зростання якості наданих послуг, а й зниження їх вартості.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#парки у Чернівцях #благоустрій #чернівці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...