• Головна
  • Чернівецький "довгобуд": завершення ремонту освітлення алей парку Шевченка залишається під питанням
фото
12:10, 6 серпня 2020 р.
Надійне джерело

Чернівецький "довгобуд": завершення ремонту освітлення алей парку Шевченка залишається під питанням

фото
фото ілюстративне

фото ілюстративне

Центральний міський парк імені Т. Шевченка залишається однією із найбільших зелених зон Чернівців та улюбленим місцем відпочинку для багатьох містян та гостей обласного центру. Проте у вечірній період часу його відвідування є менш привабливим та безпечним через неякісне освітлення. Завершення ремонтних робіт з освітлення алей парку й досі не відбулося.

31 липня закінчився черговий додатковий договір щодо завершення виконання робіт. На дану дату мали б закінчитись всі роботи та зданий об’єкт підрядником. Але в 2020 році роботи так і не розпочалися. Про це йдеться у дописі ГО "Центр реформ та розвитку - Чернівці".

"Розірвати неможна продовжити… Десь таку ситуацію ми бачимо з виконанням договору між Пожежно-будівельною фірмою "Схід" та Департаментом ЖКГ на ремонт освітлення алей парку Шевченка", - пишуть у Фейсбук громадські активісти.

Провівши власне розслідування, вони зазначають, що замість того, щоб вплинути на підрядника чи розірвати договір, щоб була можливість знайти іншого підрядника, який все ж виконає роботи, Департамент ЖКГ укладає новий додатковий договір на новий термін завершення ремонтних робіт, цього разу до жовтня 2020 року. Тому виходить, що даний об’єкт вже став черговим довгобудом і надалі відбувається подальше затягування виконання договору з боку замовника та підрядника. В додатковому договорі не вказана жодна причина відтермінування виконання договору.

Нагадуємо, що "вимога про довідки від обох батьків незаконна": у соцмережах обурюються умовами роботи дитсадочків у Чернівцях.

Як зазначається, ще у травні 2019 року між Департаментом житлово-комунального господарства та Пожежно-будівельною фірмою "Схід" був укладений договір на капітальний ремонт освітлення алей парку Шевченка. Даний підрядник став переможцем тендеру. Сума договору 3885,000 тис. грн.. (три мільйона вісімсот вісімдесят п’ять тисяч гривень).

"Згідно договору, ще до кінця 2019 року підрядник забов’язався капітально відремонтувати систему освітлення алей центрального парку, демонтувати 97 існуючих опор та встановити 145 нових опор із сучасним LED-освітленням. Потім почалися з’являтися додаткові договори про відтермінування договору", - йдеться у дописі.

Громадські активісти стверджують, що така ситуація склалася через брак грошей в бюджеті. У зв’язку з цим підрядник не може виконувати роботи. А грошей не виділяють через розпорядження міського ексголови Каспрука О.П.

Даним розпорядженням було прийнято рішення припинити взяття фінансових зобов’язань по незахищених видатках бюджету та капітальних видатках, крім видатків, пов’язаних з фінансуванням заходів з запобігання поширенню COVID-19, видатків за рахунок субвенцій з державного та місцевих бюджетів, видатків на забезпечення співфінансування об’єктів, що фінансуються за рахунок субвенцій та ін. В окремих випадках взяття зобов’язань допускається за погодженням з Чернівецьким міським головою, - пишуть у соцмережі члени ГО.

А виконання договору ремонту освітлення якраз підпадає до переліку об’єктів, які не фінансувалися в період карантину. У ГО зазначають, що відповідно до аудиторського звіту №04-35/1 від 16.04.2020 про результати державного фінансового аудиту комунального підприємства "Центральний парк культури і відпочинку імені Т.Г. Шевченка внаслідок неефективного управління парк втратив понад 3,5 млн.грн." Саме такого фінансування не вистачає для завершення ремонту освітлення парку Шевченка.

"Внаслідок відсутності окремого засобу обліку електроенергії та освітлення території парку проведено непродуктивні витрати бюджетних коштів, виділених на освітлення території, щонайменше на 592,32 тис.грн.", - йдеться у повідомленні. Також через відсутність контролю обліку витрат, які несе парк при обслуговуванні орендованих атракціонів, та не переглядання умов договорів про співпрацю з власниками атракціонів щодо розподілу виручки призвело втрат бюджетних коштів на рахунок приватних осіб на 917,15 тис.грн.

Активісти нагаолошують, що загалом за 5 атракціонами, що їх використовує парк за договорами співпраці, витрати на їх придбання (з урахуванням сплати відсотків за можливим кредитом) окупилися б за один сезон та за 2 атракціонами – за два сезони, що дало б змогу надалі збільшити власні доходи парку щонайменше на суму понад 1,7 млн грн щорічно.

Наразі міська рада оголосила конкурс серед банків щодо надання кредиту на фінансування бюджету розвитку міста для створення, приросту чи оновлення стратегічних об’єктів довготривалого користування або об’єктів, що забезпечують виконання завдань міської ради, спрямованих на задоволення інтересів населення територіальної громади міста. 

Такі дії у ГО вважають непродуктивними, адже "саме шляхом боргових забов’язань, які ляжуть на плечі громади, міська рада та відповідні департаменти будуть показувати свою ефективність і необхідність завершення договорів, які вже стали довгобудами".

Читайте також:У Чернівцях сталася чергова змова депутатів з перевізниками - Каспрук.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#місто #парк #освітлення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...