• Головна
  • Чернівецьке "Видавництво 21" потішить прихильників новою книгою
Література
12:15, 7 серпня 2020 р.
Надійне джерело

Чернівецьке "Видавництво 21" потішить прихильників новою книгою

Література
Чернівецьке "Видавництво 21" потішить прихильників новою книгою

"Видавництво 21" незабаром знову потішить прихильників малої прози, представивши у середині серпня "Антологію сучасної австрійської прози", в яку увійшли твори 13-х авторів та авторок, які живуть і творять в Австрії, пише 0372.ua.

Упорядкували антологію Вольфганг Мюллер-Функ, Вера Фабер, Іван Мегела. Над перекладами працювали Марія Іваницька, Микола Ліпісівіцький, Дарина Мелашенко, Іван Сойко, Тетяна Супрун, Ірина Цейгер. Видано антологію за підтримки Австрійського культурного форуму у Києві.

Нагадаємо, що "Працюєш, а потім – бах!" – буковинський фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ потрапив до Forbes

Один із упорядників та автор передмови для українських читачів Вольфганг Мюллер-Функ відзначив, що більшість текстів, зібраних в антології, належать до чіткого канону сучасної австрійської літератури. Це твори як корінних австрійців, так і емігрантів.

Чернівецьке "Видавництво 21" потішить прихильників новою книгою, фото-1

"Авторки й автори, представлені у цьому виданні, народилися в період між 1941 і 1977 р. й у своєму самовизначенні "австрійськості" соціологізовані на всіх рівнях – політиці, культурі, побутовій культурі, історії, спорті, засобах масової інформації. Символічні рамки такої "австрійськості" формують унікальні елементи й історичні фактори, як-от:

  • маргінальність колись великої Австрії; спадщина націонал-соціалізму;
  • політико-військова нейтральність країни; певні культурні спорідненості з північними, східними та південними країнами-правонаступницями (Угорщиною, Чехією, Словаччиною, Словенією, Хорватією, а також Україною та Румунією);
  • незмінний стиль життя зі своєрідним способом комунікації, специфічною кухнею та побутовою культурою;
  • певні форми політичного життя (наприклад, тривале існування соціального партнерства як концесійної моделі політичної кооперації)".

Упорядники впевнені, що антологія задовольнить смаки найрізноманітніших читачів:

  • "і тих, хто у людському житті шукає психологізм і драматизм;
  • і тих, кого цікавить сюжетна проза, базована на взаєминах у сучасному суспільстві, суспільно політичних конфліктах, проблемах глобалізації, еміграції, травмах історичного минулого і такому багатозначному австрійському комплексі, як "ненависть – любов";
  • і тих, хто захоплюється красою художнього слова та прихильний до мовно-інтенсивної експериментальної прози й еротично забарвлених фантазувань".

На сторінках "Антології сучасної австрійської прози» читачі зустрінуть уже знайомих їм Дімітре Дінева та Ельфріде Єлінек, твори яких виходили у "Видавництві 21", а також відкриють для себе інших яскравих представників сучасної австрійської літератури.

Читайте також: У Чернівцях відбудеться друга руханка на стадіоні "Буковина"

Буковина – в лідерах за кількістю поданих заяв від фізичних осіб-підприємців

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Книги #видавництво #література #друк #автори
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...