Новини компаній
17:13, 11 серпня 2020 р.
Надійне джерело
Автономні сонячні електростанції під Зелений тариф 2020
Новини компаній
Автономні сонячні електростанції під Зелений тариф 2020
«Зелений тариф» – ініційована державою програма, за якою вона зобов’язується закуповувати електроенергію у приватних осіб та підприємств, вироблену відновлюваними джерелами енергії: сонцем, вітром, водою.
У світі це поняття відоме уже понад 40 років, тоді як в Україні державна підтримка розвитку екологічної енергетики почалась лише близько 10 років тому. Однак ця сфера нині активно розвивається. Найпоширеніші електростанції цього типу – сонячні, оскільки вони найбільш доступні за вартістю та їх можна використовувати в усіх областях України, чого не скажеш, наприклад, про вітрові. СЕС поділяють на три типи:
- Автономна сонячна електростанціяне потребує підключення до ЛЕП, забезпечує потреби будинку чи підприємства, та може акумулювати електроенергію за умови встановлення відповідного устаткування. Для того, щоб автономна СЕС повністю забезпечувала потреби, потрібні правильні розрахунки потужності, тому без допомоги компанії-інсталятора «Сонячні системи» не обійтись.
- Мережеві не створюють резервного запасу енергії: вони або забезпечують електропотреби в світлий час доби, або генерують і продають електрику за «зеленим тарифом». Такі станції установлюють там, де є підключення до ліній електропередачі – ЛЕП використовують для електрозабезпечення вночі та в хмарну погоду і для «транспортування» енергії, продукованої СЕС;
- Гібридні сонячні станції поєднують особливості автономних та мережевих: акумулюють енергію з можливістю її використання в будь-який час доби і погоду, підключаються до ЛЕП – надлишок електрики можна продавати.
Сонячні батареї
Щоб отримувати дохід з встановлення сонячних електростанцій варто зупинити свій вибір на мережевих або гібридних станціях, залежно від потреб домоволодіння чи підприємства.
Ставка «Зеленого тарифу» 2020
Державна програма «Зеленого тарифу» нині має кінцевий термін дії – 2030 рік. Згідно з умовами програми домашні СЕС не мають перевищувати потужність 30 кВт. Розмір виплат для приватних осіб та підприємств відрізняється, також він залежить від часу введення сонячних станцій в експлуатацію.
Для домоволодінь з СЕС, встановленими до 2020 року, передбачені виплати 18 євроцентів за 1 кіловат-годину, до 2025 – 16 євроцентів за кіловат-годину, до 2030 – 14 євроцентів за кіловат годину.
Сонячна електроенергія
Вартість для підприємств дещо нижча та залежить також від того, де встановлені сонячні колектори: дахові чи наземні. Згідно з останніми змінами в законі, які набули чинності в липні 2020 року, підприємствам ще скоротили тарифну ставку: для СЕС, введених в експлуатацію до 2020 року з потужність до 1 МВт на 10 %, понад 1 МВт – на 15%.
Домашніх сонячних електростанцій зміни не стосуються – для них тариф лишився поки що без змін.
Як працює «Зелений тариф»
- Для того, щоб стати учасником державної програми з підтримки розвитку екологічної енергетики необхідно:
- Обрати та встановити обладнання СЕС: сонячні колектори, інвертори та інше устаткування;
- Подати заявку та всю необхідну документацію до місцевої енергопостачальної компанії;
- Встановити спеціальний лічильник, який здійснюватиме замір потоків спожитої і виробленої електрики;
- Погодити схему підключення і укласти договір про продаж електроенергії.
Сонячні батареї на будинку
Виплати за електроенергію власник домоволодіння отримує на свій банківський рахунок, коли обсяг виробленої електроенергії перевищує обсяг спожитої. Відповідно, чим більша різниця – тим більший прибуток, тому доцільно за можливості встановлювати сонячну електростанцію максимально дозволеної потужності – 30 кВт для приватних домоволодінь.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:04
17:00
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:57, 5 грудня
5
15:36, 4 грудня
10:52, Вчора
live comments feed...
Коментарі