Буковина туристична
12:17, 11 серпня 2020 р.
Історична спадщина Буковини: мандруємо рідним краєм
Буковина туристична
Буковина - край, що має багату історію, славиться різноманіттям народного мистецтва, архітектури та визначними людьми. Сайт 0372.ua розповість Вам про історичні пам’ятки та культурну спадщину східних районів Чернівецької області.
Ми помандруємо на схід Чернівецької області та розповімо Вам про найвизначніші історико-культурні надбання кожного з районів. Отож, вперед!
Також ми писали: Цікаві місця Буковини: Дністровське водосховище
Історичні та культурні пам’ятки Сокирянського району:
Музей гончарства, Коболчин. Село Коболчин, що в Сокирянському районі Чернівецької області, здавна славиться своїми гончарними традиціями. Тут цілі династії займаються цим ремеслом з давніх-давен. Місцеві жителі вирішили поділитися зі світом своїми здобутками в цій непростій справі і відкрили Музей гончарства в Коболчині, який покликаний познайомити відвідувачів із гончарним ремеслом та розказати про життя односельчан у минулому.
Галицький печерний монастир. За 15 км від Новодністровська на хуторі Галиця знаходиться Свято-Миколаївський печерний чоловічий монастир. Розміщений він у верхній частині стрімкого схилу правого берега Дністра, на висоті 120 м над рівнем Дністровського водосховища. Хутір Галиця розташований на березі Дністра. Тут дивовижна за своєю красою місцевість, древній прикордонний пост Галицько-Волинського князівства, місце розташування однієї з найвеличніших історичних, культурних і духовних скарбниць Сокирянського району та і всієї Чернівецької області – Непоротівського (Галицького) Свято-Миколаївського печерного чоловічого монастиря.
Історико-культурні пам’ятки Кельменеччини:
Музей килимарства, Нагоряни. В невеличкому селі Нагоряни на берегах Дністра знаходиться унікальний для Буковини Музей килимарства. Цей промисел традиційний для всієї округи, але в Нагорянах він особливо розвинувся. Музей являє собою хату місцевої майстрині Вікторії Китайгородської, яка займається цим ремеслом з 12 років. Найкращі свої роботи та роботи односельчан вона розмістила для огляду у своєму будинку, а сама живе в літній кухні. З-поміж інших зразків вирізняється великий настінний килим, де зображено близько 60 польових квітів. Також відвідувачі можуть ознайомитися з процесом ткання таких виробів, оглянути інструменти та самі спробувати опанувати цю нелегку працю.
Історико-культурна спадщина Хотинщини:
Хотинська фортеця, Хотин. Історія старовинного буковинського міста Хотин – це запеклі війни, великі повстання, славетні перемоги та страшні поразки, це історія жорстоких битв за володіння могутньою фортецею. Вже не одне століття свідком історичних подій є Хотинська фортеця, яка, до слова, входить до рейтингу «Сім чудес України».
Краєзнавчий музей, Хотин. Більшість туристів знають про Хотин тільки завдяки середньовічній фортеці, яка дуже добре збереглася. Але не менш цікавим може стати для вас знайомство з історією, побутом та культурою місцевих жителів, особливостями традицій Хотинщини. З цією метою ми рекомендуємо відвідати Хотинський краєзнавчий музей. На Хотинщині в селі Малинці можна також знайти славнозвісний дуб, якому більше 550 років.
Історичні пам’ятки Заставнінського району:
Палац де Зотта, Вікно. Палац де Зоттта був зведений на початку XIX століття, в 1809 році, відставним капітаном де Зотте. Він став родовим гніздом поміщика. Палац було стилізовано під середньовічну архітектуру, а оточував його парковий ансамбль. Фасад будівлі прикрашала аркова галерея, яка на першому поверсі доповнювалася аркою, що була переходом на перший ярус. На сьогодні палац де Зотте – це єдина споруда, що збереглася на території Буковини серед цих замкових будівель.
Історико-культурні пам’ятки Герцаївсього району:
Свято-Вознесенський монастир, Банчени. Одним з найбільших християнських паломницьких центрів Буковини є Свято-Вознесенський монастир у Банченах. Одночасно він є одним із наймолодших в області. Свято-Вознесенський монастир на сьогодні складається із церкви Вознесіння Господнього, церкви Покрови Пресвятої Богородиці, підземної церкви преподобного Сергія Радонезького, Свято-Троїцького собору, готелів для прочан, двох корпусів для монахів та скиту. На території знаходиться фонтан та вольєри із птахами, які є частиною розбитого тут ландшафтного парку.
Історико-культурна спадщина Новоселицького району:
Миколаївська церква, Маршинці. Храм побудований в 1887 році з червоної цегли, і є унікальною пам'яткою культової архітектури, яка, на жаль, не потрапила ні в один реєстр, єдиною у своєму роді на території Південної Буковини та Північної Бессарабії. Для спорудження характерні мінімалізм, відсутність ліпних прикрас і штукатурного декору.
Отож, Буковина і справді може вразити кожного різноманіттям історичних та культурних пам’яток. Вже за тиждень ми помандруємо західною частиною Чернівецької області та відкриємо для Вас весь історико-культурний простір рідного краю.
Тож відкриваймо для себе Буковину - край, де варто жити!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:05
Вчора
18:28
Вчора
18:11
Вчора
17:10
Вчора
16:17
Вчора
Спецтема
Оголошення
07:57, 23 листопада
11:38, 25 листопада
11
17:01, 25 листопада
07:35, 27 листопада
15
14:55, 28 листопада
31
live comments feed...
Коментарі