Дослідження
21:36, 11 серпня 2020 р.
Надійне джерело
Вчені з'ясували чому накладні вії можуть бути небезпечними для зору: цікаве буковинцям
Дослідження
Дослідники з Технологічного інституту Джорджії (США) виявили, що у 22 видів ссавців, включаючи людину, довжина вій становить одну третину ширини очей, що забезпечує здоров'я зору. Все, що коротше або довше, в тому числі накладні вії, призводить до більшого потрапляння пилу на поверхню очей. Про це пише сайт 0372.ua
Вії дозволяють контролювати повітряний потік і швидкість випаровування з поверхні рогівки, - говорить Гільєрмо Амадор з Технологічного інституту Джорджії, автор дослідження. - Коли вії коротші 1/3 ширини очей, це лише незначно впливає на стан здоров'я. Більш небезпечно, коли вони набагато довші однієї третини. В такому випадку вони можуть сприяти попаданню в очі частинок повітря і пилу.
Вчені звернули увагу на те, що всі вивчені види тварин (за винятком слона, у якого дуже довгі вії) еволюціонували з однаковим співвідношенням довжини вій до ширини очей.
Фото: ілюстративне
Також команда побудувала аеродинамічну трубу, щоб відтворити повітряні потоки, що імітують людське око. Як рогівка використовувалася чашка глибиною 4 мм і діаметром 20 мм. Сітка навколо повторювала форму вій. Вчені виявили ідеальну довжину сітки для запобігання випаровування і осадження частинок. Це допомагало очам залишатися зволоженими протягом тривалого часу і не давало дрібним часткам потрапити в очі. Такі вії успішно захищали очі при сильному повітряному потоці.
Ось чому довгі елегантні накладні вії не ідеальні. Вони можуть добре виглядати, але не дуже корисні для здоров'я очей, - резюмують автори наукової роботи.
Читайте також:
Вчені назвали алкоголь, який замінює парацетамол: цікаве Буковині
Як люди із різними кольорами очей сприймають спиртне і біль: цікаве Буковині
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:00
10:08
18:03
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
14:55, 28 листопада
31
live comments feed...
Коментарі