• Головна
  • Змінили маршрути буковинців із інфарктом та інсультом: куди звертатися по допомогу
Лікарні
17:44, 19 серпня 2020 р.
Надійне джерело

Змінили маршрути буковинців із інфарктом та інсультом: куди звертатися по допомогу

Лікарні
Змінили маршрути буковинців із інфарктом та інсультом: куди звертатися по допомогу

На Буковині оновлено маршрути пацієнтів із діагнозом "гострий мозковий інсульт" та "гострий інфаркт", пише 0372.ua.

Нагадаємо, що На Герцаївщині капітально відремонтували амбулаторію та подарували авто швидкої

Таке рішення прийняла Госпітальна рада.

Необхідність виникла у зв’язку із новими реаліями. Так, віднедавна медичні заклади почали укладати контракти із НСЗУ Національна служба здоров'я України на надання тих чи інших лікувальних послуг.

Зокрема, хворі буковинці із гострим порушенням мозкового кровообігу можуть отримати належне лікування у лікарні швидкої медичної допомоги та Чернівецькій міській лікарні №3, недужі на інфаркт – у кардіологічному центрі.

Затвердження оновлених маршрутів пацієнта означає, що лікарі на усіх рівнях матимуть чіткі алгоритми, як поводитися із пацієнтами, у яких діагностовано інсульт чи інфаркт, куди та за який час їх слід транспортувати, – пояснила експертка Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА за фахом "неврологія" Анна Вакарчук

Оновлення клінічних маршрутів дасть змогу всім пацієнтам із інфарктами та інсультами отримати безкоштовну допомогу за програмою державних медичних гарантій.

Змінили маршрути буковинців із інфарктом та інсультом: куди звертатися по допомогу, фото-1, Фото: ілюстративне

Фото: ілюстративне

Маршрут пацієнта передбачає не лише якісне лікування хворих у гострому періоді інфаркту міокарда, яких доставлять до кардіоцентру, а й переведення до нашого закладу усіх недужих із таким діагнозом, незалежно від часу появи симптомів, – розповіла генеральна директорка Чернівецького обласного клінічного кардіологічного центру Ірина Маковійчук.

Визначення маршрутів пацієнта важливе, адже допомагає ефективніше організувати доправлення недужих на інфаркт та інсульт до спеціалізованого медичного закладу. У лікуванні таких хворих ключовим є поняття терапевтичного вікна.

Це час, протягом якого пацієнту треба встигнути надати відповідну допомогу, інакше вона буде недостатньо ефективною, в організмі стануться незворотні зміни. Для недужих на інсульт, до прикладу, терапевтичне вікно складає 4,5 години.

Саме тому під час засідання госпітальної ради обговорили також необхідність створення додаткових бригад екстреної медичної допомоги, які б швидко перевозили хворих із віддалених районів області до Чернівців.

Про це повідомляється на сайті Чернівецької ОДА.

Читайте також: Курячі яйця допоможуть впоратися із похміллям: цікаве Буковині

Із місцевих бюджетів Чернівецької області на антисептики виділили понад 4 мільйони

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Лікування #інфаркт #інсульт #пацієнти #маршрути
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...