• Головна
  • Яку фінансову допомогу надає держава будинкам сімейного типу, що на Буковини?
Соціальні проєкти
20:43, 24 серпня 2020 р.
Надійне джерело

Яку фінансову допомогу надає держава будинкам сімейного типу, що на Буковини?

Соціальні проєкти
Яку фінансову допомогу надає держава будинкам сімейного типу, що на Буковини?

Яку фінансову допомогу надає держава будинкам сімейного типу, що на Буковини?  - саме з таким питанням редакція сайту 0372.ua  звернулася з інформаціїним запитом до служби у справах дітей Чернівецької обласної держаної адмінстрації.

Матеріальне забезпечення дитячого будинку сімейного типу:

  • державна соціальна допомога призначається і виплачується щомісяця в грошовій формі батькам-вихователям на кожну дитину-вихованця і прийомним батькам на кожну прийомну дитину;
  • грошове забезпечення призначається і виплачується щомісяця кожному з батьків-вихователів і одному з прийомних батьків.
  • сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за батьків-вихователів

Сума матеріального забезпечення не є однаковою для всіх дитячих будинків сімейного типу, оскільки залежить від віку дітей, кількості дітей, отримання дитиною аліментів, пенсій, стипендії, інших виплат  - про це йдеться у відповіді на наш інформаційний запит.

Соціальна допомога

Розмір державної соціальної допомоги становить 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, для дітей з інвалідністю - 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку. Для осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років, які навчаються у закладах загальної середньої освіти, за денною формою навчання у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, до закінчення відповідних закладів освіти розмір державної соціальної допомоги становить 2,5 прожиткового мінімуму для працездатної особи, для осіб з інвалідністю - 3,5 прожиткового мінімуму для працездатної особи.

У разі коли дитині виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія чи державна допомога, розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між встановленим для дитини розміром державної соціальної допомоги та розміром зазначених виплат за попередній повний місяць на дату влаштування дитини у дитячий будинок сімейного типу або прийомну сім’ю (крім державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю).

Розмір грошового забезпечення встановлюється на рівні одного прожиткового мінімуму для працездатної особи на кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину і не залежить від пенсії, аліментів, стипендії чи державної допомоги на кожну дитину-вихованця та на кожну прийомну дитину.

Водночас служба у справах дітей Чернівецької ОДА, зазначає, що в Чернівецької області наразі діє 19 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховуються 118 дітей.

Читайте також: «Доступних ліків» у наступному році для буковинців стане більше

Буковина – у списку переможців Конкурсу від Асоціації "Єврорегіон Карпати – Україна"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Будинок дитячого типу #соціальна допомога
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...