• Головна
  • Які правові наслідки виявлення подвійного громадянства - актуальне Буковинцям
Питання і відповіді
21:27, 24 серпня 2020 р.
1
Надійне джерело

Які правові наслідки виявлення подвійного громадянства - актуальне Буковинцям

Питання і відповіді
Які правові наслідки виявлення подвійного громадянства - актуальне Буковинцям

Відповідно до статті 4 Конституції України в Україні існує єдине громадянство, про це йдеться на офіційному сайті Державної Міграційної служби України, в розділі питання і відповіді, пише 0372.ua.

Підстави набуття і припинення громадянства України визначаються законом. Статтею 2 Закону України «Про громадянство України» передбачено, якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України.

Які правові наслідки виявлення подвійного громадянства - актуальне Буковинцям, фото-1

Разом з тим, відповідно до пункту 1 статті 19 Закону України «Про громадянство України» добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття він досяг повноліття, є підставою для втрати громадянства України.

Добровільним набуттям громадянства іншої держави вважаються всі випадки, коли громадянин України для набуття громадянства іншої держави повинен був звертатися із заявою чи клопотанням про таке набуття відповідно до порядку, встановленого національним законодавством держави, громадянство якої набуто.

Які правові наслідки виявлення подвійного громадянства - актуальне Буковинцям, фото-2

Не вважаються добровільним набуттям іншого громадянства такі випадки:

  • одночасне набуття дитиною за народженням громадянства України та громадянства іншої держави чи держав;
  • набуття дитиною, яка є громадянином України, громадянства своїх усиновителів унаслідок усиновлення її іноземцями;
  • автоматичне набуття громадянином України іншого громадянства внаслідок одруження з іноземцем;
  • автоматичне набуття громадянином України, який досяг повноліття, іншого громадянства внаслідок застосування законодавства про громадянство іноземної держави, якщо такий громадянин України не отримав документ, що підтверджує наявність у нього громадянства іншої держави.

Положення пункту 1 частини першої статті 19 Закону України «Про громадянство України» не застосовуються, якщо внаслідок виходу з громадянства України громадянин України стане особою без громадянства. Датою припинення громадянства України у випадках, передбачених цією статтею, є дата видання відповідного указу Президента України.

Громадянин України, щодо якого оформляється втрата громадянства, до видання указу Президента України про припинення громадянства України користується всіма правами і несе всі обов’язки громадянина України. Щодо громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України слід зазначити, що відповідно до частини четвертої статті 5 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» примусове автоматичне набуття громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території, громадянства Російської Федерації не визнається Україною та не є підставою для втрати громадянства України.

Читайте також:Зеленський перезапускає бренд України Ukraine NOW: актульне Буковині

В Чернівцях освітній процес розпочнеться дистанційно

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#подвійне громадянство #міграційна служба #закон України
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Алексей
25 серпня 2020 р., 12:49
В нашей стране работают двойные стандарты.Коломойскому это скажите,интересно как далеко он всех пошлёт?
Оголошення
live comments feed...