• Головна
  • Через коронавірус сотні тисяч людей втратили роботу: актуальні ваканції буковинцям
Робота
15:04, 27 серпня 2020 р.
Надійне джерело

Через коронавірус сотні тисяч людей втратили роботу: актуальні ваканції буковинцям

Робота
Через коронавірус сотні тисяч людей втратили роботу: актуальні ваканції буковинцям

На жаль, через коронавірус робочі місця втратили сотні тисяч людей, пише 0372.ua.

Нагадаємо, що Мінекономіки України "узаконило" фемінітиви

І серед них не лише представники інтелектуальних, а й робітничих професій. Від початку карантину – 12 березня 2020 року – статус безробітного надано 436 тисячам осіб, що на 67% більше, ніж за торішній аналогічний період.

Виплату допомоги здійснюють понад 365 тисячам громадян. Для порівняння: у році, що минув, її отримували 183 тисячі осіб. Про це "Урядовому кур’єру" розповіла заступниця директора Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк.

На кого є попит

Фахівчиня повідомила найсвіжішу інформацію. На кінець серпня 2020 року кількість вакансій, зареєстрованих у державній службі зайнятості, становить 59 тисяч одиниць. Тож тим, хто шукає роботу, варто знати, хто шукає персонал, на які вакансії є попит.

Через коронавірус сотні тисяч людей втратили роботу: актуальні ваканції буковинцям, фото-1, Фото: ілюстративне

Фото: ілюстративне

Попит є на такі професії...

  • кваліфікованих робітників з інструментом, а саме швачок, електромонтерів, слюсарів-ремонтників, електрогазозварників, слюсарів-сантехніків, монтерів колії, робітників з комплексного обслуговування й ремонту, пекарів, мулярів, слюсарів-електриків, столярів;
  • робітників з обслуговування, експлуатації устаткування й машин: водіїв, трактористів, операторів заправних станцій, водіїв тролейбусів, трамваїв, навантажувачів, токарів, дорожніх робітників, водіїв, машиністів екскаваторів, кранів;
  • сфери торгівлі та послуг: продавців, кухарів, охоронців, продавців-консультантів, молодших медичних сестер, офіціантів, барменів, поліцейських;
  • некваліфікованих працівників: підсобних робітників, робітників із комплексного прибирання будинків, прибиральників службових приміщень, двірників, вантажників, сторожів, укладальників-пакувальників, комірників, кухонних робітників, кур’єрів;
  • професіоналів: учителів, провізорів, інспекторів, вихователів, інженерів, економістів, лікарів, інженерів з охорони праці, спеціалістів державної служби, керівників музичних, юрисконсультів;
  • фахівців: бухгалтерів, сестер медичних, фармацевтів, механіків, електриків, інспекторів, майстрів виробничого навчання, електромеханіків, фельдшерів, техніків;
  • керівників, менеджерів: менеджерів зі збуту, головних бухгалтерів, майстрів, командирів відділень, начальників відділів поштового зв’язку, завідувачів господарства, завідувачів складу.

Грошова допомога

Розмір допомоги з безробіття розраховують для кожного, хто втратив роботу і звернувся до центру зайнятості індивідуально. Його визначають залежно від страхового стажу людини та її заробітної плати (доходу) за останні 12 місяців, що передують реєстрації особи як безробітної. Цю допомогу виплачують залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру – відповідно до статті 22 Закону "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".

Максимальний розмір допомоги з безробіття не може перевищувати чотириразового розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом. Нині максимальний розмір становить 8788 гривень.

Розмір мінімальної допомоги з безробіття, що виплачується застрахованим особам з урахуванням страхового стажу та відповідно до заробітної плати (доходу), становить 1800 гривень на місяць. А тим, кому виплати призначали без урахування страхового стажу на період карантину, суму допомоги з безробіття збільшено із 650 гривень до тисячі на місяць.

Таке зростання передбачено постановою правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття від 08.04.2020 року №217. Постанова застосовується на період карантину (з 12 березня 2020) та буде чинною протягом 30 календарних днів після його закінчення.

Отже, варто знати, що мінімальну допомогу в розмірі тисячі гривень отримають: ті, хто протягом 12 місяців, що передували реєстрації в службі зай­нятості, мали страховий стаж менш як шість місяців або звільнені з останнього місця роботи з підстав, наслідком яких є притягнення особи до дисциплінарної, адміністративної, кримінальної відповідальності (наприклад за прогул); молодь, яка закінчила або припинила навчання в середньому та вищому навчальному закладі, звільнилася зі строкової військової служби і потребує сприяння в працевлаштуванні на перше робоче місце; внутрішньо переміщені особи, які документально не можуть підтвердити періоди своєї зайнятості.

Для тих, хто в період карантину звільнився з роботи за власним бажанням, не застосовують вимоги щодо скорочення тривалості виплати допомоги з безробіття строком до 90 днів. Якщо вони стали на облік у державній службі зайнятості, нарахування допомоги їм проводитимуть з першого дня набуття статусу безробітного. Загальна тривалість виплати допомоги для них не може перевищувати 270 календарних днів.

Читайте також:У Чернівецькій області померло через важку пневмонію троє людей

У Мінську розігнали протест, а частину людей заблокували в костелі: головне Буковині

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Робота #вакансії #професії #безробіття #гроші #допомога
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...