• Головна
  • Зеленському довіряє все менше українців: про результати соцопитування Буковині
фото
12:34, 4 вересня 2020 р.
Надійне джерело

Зеленському довіряє все менше українців: про результати соцопитування Буковині

фото
фото ілюстративне

фото ілюстративне

Президенту України Володимиру Зеленському не довіряють 49% громадян, причому до політичних партій втратили довіру понад 70 % українців, пише 0372.ua

Такими є результати дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва» з 3 по 9 липня 2020 року. Фінансування опитування здійснене в рамках проекту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.

Нагадаємо, що майже вісімдесят відсотків чернівчан песимістично оцінюють ситуацію в місті

Як зазначається, найчастіше громадяни України висловлюють довіру Збройним Силам України (їм довіряють 65% опитаних), Церкві (63%), волонтерським організаціям (63%), Державній службі з надзвичайних ситуацій (53%), добровольчим батальйонам (53%), Державній прикордонній службі (52%), ЗМІ України (50%), Національній гвардії України (49%), громадським організаціям (47%). Усім іншим інститутам недовіра висловлюється частіше, ніж довіра.

Натомість Президенту України не довіряють 49% громадян, Верховній Раді України - 75%, Уряду України - 72%, державному апарату (чиновникам) - 78%. Політичним партіям не довіряють 71% респондентів, профспілкам - біля 50%, - йдеться у повідомленні.

П. Порошенко та В. Зеленський, фото з відкритих джерел

П. Порошенко та В. Зеленський, фото з відкритих джерел

Високим є рівень недовіри до судової системи в цілому (77,5%), Верховного Суду (69%), місцевих судів (67,5%). Прокуратурі не довіряють 73% опитаних, Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) - 71%, Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі - 70,5%, Антикорупційному суду - 70%, Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК) - 70%.

Як свідчать результати опитування, серед правоохоронних структур дещо рідше висловлюється недовіра поліції та Службі безпеки України (хоча недовіра також переважає над довірою). Так, національній поліції не довіряють 58% опитаних (довіряють - 33%), патрульній поліції (54% і 35% відповідно), СБУ (56% і 31% відповідно).

Та обставина, що лідером недовіри є державний апарат загалом (йому і чиновникам не довіряють 78% респондентів), свідчить про високий рівень відчуження між структурами державної влади і суспільством, що зумовлює негативну оцінку громадянами діяльності влади, за винятком тих структур, які забезпечують оборону держави та безпеку громадян (Збройні Сили, Державна прикордонна служба, Національна гвардія України, Державна служба з надзвичайних ситуацій), - зауважують аналітики Центру.

Спостерігається тенденція зниження рівня довіри до органів влади. Так, якщо у грудні 2019 року недовіру до Кабінету міністрів висловлювали 51,5% респондентів, то у липні 2020 року не довіряли 72%; Верховній Раді - 54% та 75% відповідно, Президенту - 31% і 49% відповідно.  

Отже, якщо політичний сезон «осінь 2019 – весна 2020рр.») починався зі стрімкого зростання довіри до органів влади, то входження у сезон «осінь 2020 – весна 2021рр.» відбувається на фоні падіння довіри до владних інститутів.

Читайте такожЯкби вибори до Чернівецької міської ради були наступної неділі, то за яку партію би Ви проголосували?

Більше половини українців не довіряють президенту Зеленському: про опитування буковинцям

#соцопитування #довіра #президент #політичні партії #результати дослідження
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...