• Головна
  • НБУ має намір спростити ведення касових операцій, про важливі події для буковинців
Касові операції
08:56, 6 вересня 2020 р.
Надійне джерело

НБУ має намір спростити ведення касових операцій, про важливі події для буковинців

Касові операції
Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

Національний банк України планує спростити ведення касових операцій у національній валюті, що пов’язано зі змінами в українському законодавстві, пише 0372.ua.

Нагадуємо, що ми писали раніше, що Нацбанк позбавляється від паперових банкнот номіналом 1 і 2 гривні: актуальне для Буковини

Для цього регулятор розробив та пропонує для громадського обговорення проєкт постанови Правління Національного банку України “Про внесення змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні” (далі – проєкт постанови).

Це зумовлено тим, що Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців” полегшив облік доходів роботи фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку першої та другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість. Такі фізичні особи-підприємці вестимуть облік у довільній формі (паперовій або електронній), помісячно відображаючи отримані доходи.

ФОП, фото ілюстративне

ФОП, фото ілюстративне

Оскільки чинне Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні містить посилання на документи, які застосовують фізичні особи-підприємці для обліку готівки, Національний банк має намір привести його у відповідність до вимог цього закону.

Також проєкт постанови має урегулювати питання щодо вимог оформлення суб’єктами господарювання заготівлі металобрухту та операцій із металобрухтом за готівкові кошти відповідно до норм Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо детінізації ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом”.

Аналіз регуляторного впливу цього проєкту постанови та порівняльна таблиця.

Зауваження та пропозиції до проєкту постанови приймаються до 5 жовтня поточного року на поштову або електронну адресу Національного банку України.

Поштова адреса: 01601, м. Київ, вул. Інститутська, 9, Національний банк України, Департамент грошового обігу.  Електронна адреса: [email protected]

Читайте також: На Буковині масове отруєння, постраждало дев`ять осіб, з них шестеро неповнолітніх

У МЗС України заявили про паузу у відносинах з Білоруссю

#касові операції #проєкт #зміни до закону
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...