• Головна
  • Як стимулювати дитину вчитися письму змалечку: поради буковинським мамам
фото
13:36, 6 вересня 2020 р.
Надійне джерело

Як стимулювати дитину вчитися письму змалечку: поради буковинським мамам

фото
фото ілюстративне

фото ілюстративне

Що написано тут? А що написано на книжці? З такими питаннями до мами або тата, мабуть, звертається будь-яка дитина у віці 3-4 років. Цікавість до письма народжується з раннього віку, що свідчить про можливість поальшого стимулювання інтересу дитини,  пише 0372.ua.

Давайте разом подивимося, як наблизити дітей до письма. За словами Марії Монтессорі, одним з фундаментальних елементів навчання є навколишнє середовище. Приблизно в цей час багато хлопчиків і дівчат готуються до школи. Для деяких це стане початком важливого і прекрасного шляху грамотності. Як може сім'я і навколишнє середовище сприяти цьому процесу?

Основи для навчання письму

З перших місяців життя дитина усвідомлює своє існування, можливість нав'язати свою присутність, якимось чином впливати на зовнішнє середовище а, отже, залишати перші сліди, «щось», створене нею.

Нагадаємо, що Психологи визначили, у яких батьків виростають щасливі та успішні діти: цікаве буковинцям

Бачачи різні знаки, у дитини виникає інтерес і бажання відтворити їх, тому вона починає повторювати, відтворювати їх, не усвідомлюючи як це робиться, не маючи навичок координації: рухи у дитини виходять широкі, вони розтягуються в різних напрямках, дитина крутить аркуш чи зошит, з метою повторити побачене, і тільки після багатьох "випробувань" дитина починає спрямовувати свої рухи і змінювати їх, удосконалюючи здібності та координацію між тим, що вона бачить, і тим, як вона рухається.

малювання сприяє виробленню навиків письма

Навчання письму є важливим кроком до автономії: ми уявляємо назви улюблених мультфільмів та казок, написи на дорожніх знаках і знайомих магазинах. Щоб супроводжувати дітей на цьому шляху, нам допоможуть дуже прості заняття, які зроблять нас співучасниками цього важливого процесу в житті дітей.

Писанина являється для дитини одним із засобів, за допомогою якого їй вдається висловити свій настрій. Вона висловлює свою агресію через більшу чи меншу інтенсивність, з якою натискає на аркуш. Дитина проявляє свою радість через лінії, які розширюються і збираються гармонійним чином; або висловлює свої страхи через невеликі знаки, яким приписує магічну силу.

Дошкільне виховання в дитячому садку

На відміну від малюнка, який залишає достатню свободу для вираження емоцій, письмо вимагає дуже точних і скоординованих рухів руки, зап'ястя і м'язів кисті. Саме з цієї причини письмо є графічним проявом розмовної діяльності. Щоб писати, у дитини повинні бути розвинені дрібна моторика, зорова здатність, координація і просторова організація. У нормі дитина досягає їх близько п'яти-шести років.

  • З двох з половиною років багато дітей намагаються наслідувати письмо, малюючи горизонтальні лінії по ширині аркуша; згодом вони йдуть хвилястим курсом, більше схожі на письмо.         
  • У три роки вони розвивають тенденцію закривати відкриті форми, зводити лінії разом.         
  • У чотири роки діти малюють літери алфавіту.         

Діти від 5 років

У п'ятирічному віці дитина часто вчиться малювати різні літери і, в залежності від стимуляції та допомоги, яку вона отримує від дорослого, може навчитися писати своє власне ім'я або прості слова, навіть якщо вони виконані великими і неоднаковими за розміром буквами.

Таким чином, процес навчання письма розвивається, в цілому без особливих проблем до тих пір, поки дитина, опанувавши орфографічні, граматичні та синтаксичні правила, не зможе висловити будь-який зміст письмово.

Як стимулювати дитину вчитися письму змалечку: поради буковинським мамам, фото-1

Малювання розвивається зовсім інакше, ніж письмо: спочатку воно більш безпосереднє і спонтанне, поки дитина маленька, а з віком стає більш стереотипним, в той час як письмо стає більш спонтанним, багатим і особистим у міру дорослішання дитини.

Попередні вправи

Є деякі вправи, які ми можемо запропонувати дітям від 4 років для тренування писемності.

  • Лабіринт

З давніх часів важливо знати, як активувати інтелектуальні механізми, щоб добре рухатися і вирішувати багато проблем, що виникають в лабіринті. Тільки розумний і здатний герой міг вибратися з лабіринту.

Лабіринти дуже добре виконують багато функцій. З одного боку, вони стимулюють інтелектуальні здібності орієнтуватися в просторі і серед перешкод, з іншого, якщо їх "проходити" пальцем або олівцем, вони покращують координацію рук і очей.
Для батьків: спочатку прокладіть маршрут пальцем і тільки тоді, коли його виконано правильно, кілька разів проведіть олівцем.

Перш ніж починати подорож пальцем або олівцем, корисно запропонувати дитині зробити це подумки, «своїми очима», думаючи про найкоротший і найбільш правильний шлях.

  • Графічні знаки

Здатність відтворювати графічні знаки включає в себе участь різних областей мозку. Насправді дитина повинна не тільки вміти правильно сприймати графічний елемент, що потрапляє в її поле зору, шляхом аналізу його характеристик: форми, розміру, орієнтації в просторі, кількості елементів, взаємних зв'язків і т. д., але вона також повинна мати здатність уявляти його подумки.

Отже, для розвитку писемності у дитини повинні стимулюватися і розвиватися всі розумові можливості, а не тільки ті, які стосуються координації очей і рук.

Прописи

Щоб підготувати руку до виконання овальних і вигнутих ліній корисно використовувати завдання з прописами. Метою таких дій є якомога точно і акуратно з'єднати пунктирні лінії не відриваючи руки від аркуша, правильно утримуючи в руці олівець або ручку. Це можуть бути літери, цифри, фігури, і цілі малюнки. Для подібних тренувань можна знаходити в мережі Інтернет завдання і роздруковувати їх, або купувати готові журнали із завданнями для різних вікових груп. Зазвичай вони містять в собі не тільки прописи, але і розмальовки, завдання на логіку, уважність, і різноманітні завдання з наклейками.

Читайте також: Стало відомо, коли і скільки відпочиватимуть буковинські школярі

Працюють разом, але функції різні: буковинцям про роботу асистента дитини й асистента вчителя

#письмо #навчання #виховання #навички #діти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...