• Головна
  • Україна відкриє нове консульство в Румунії
Міжнародні відносини
20:56, 7 вересня 2020 р.
Надійне джерело

Україна відкриє нове консульство в Румунії

Міжнародні відносини
Україна відкриє нове консульство в Румунії

В рамках робочого візиту до Румунії, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зустрівся з представниками української громади у Румунії, про це повідомляє пресслужба МЗС України, пише 0372.ua .

Нагадуємо, що ми писали раніше, що Україна та Румунія підписали міжурядову угоду про військово-технічне співробітництво

Глава МЗС України висловив вдячність українцям в Румунії за збереження української національної ідентичності, культури та традицій і відзначив їхню безцінну допомогу у просуванні та захисті інтересів України за кордоном. 

Дмитро Кулеба повідомив українцям Румунії про рішення відкрити нове Консульство України з огляду на важливість українсько-румунських відносин та потребу підтримки української громади Румунії. 

«Я ухвалив рішення відкрити консульство у місті Сігету Мармацієй. Я знаю, що це важливе, ключове місце для українців Румунії. Нове консульство створить доступ до якісних сервісів, а також стане інструментом кращої взаємодії з вами для збереження нашої культури та зміцнення відносин України з Румунією», — заявив глава МЗС України.  

Дмитро Кулеба запросив представників української громади у Румунії долучитися до розробки нової політики МЗС щодо закордонного українства. 

«Україна потребує нової ефективної політики щодо українців за кордоном. Діаспори змінюються, розширюються територіально, додаються нові громади. Ми в МЗС розпочали роботу над новою політикою, яку ми зможемо подати на розгляд керівництву держави. Хочу, щоб у її розробці брала участь не лише держава, а і самі закордонні українці. Я запрошую представника вашої громади взяти участь над її розробкою разом з командою МЗС», — запропонував міністр. 

За словами Дмитра Кулеби, до органу з розробки нової політики щодо закордонного українства мають увійти люди, які розуміють проблеми і знають, як їх вирішити. 

Україна відкриє нове консульство в Румунії, фото-1, мзс

мзс

Глава МЗС України також вручив голові Союзу українців Румунії Миколі-Мирославу Петрицькому нагороду від Президента України за внесок у збереження і розвиток української громади, Орден «За заслуги» ІІІ ступеню. 

Довідково: у Румунії мешкають близько 60 тисяч етнічних українців, за неофіційними даними — до 100 тис. За даними перепису 2011 року, українці складають третю за розміром національну меншину країни.

Читайте також: Поліцейський із Чернівецької області підозрюється у скоєнні смертельного ДТП

У Чернівцях черговий протест: батьки школярів вимагають відновити очне навчання

#консульство #Румунія #мзс
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...