• Головна
  • Службі в поліції віддаєшся повністю: у час службовий, вихідний чи святковий
Досвід в правоохоронних органах
16:20, 15 вересня 2020 р.

Службі в поліції віддаєшся повністю: у час службовий, вихідний чи святковий

Досвід в правоохоронних органах
Микола Горбан

Микола Горбан

За 25 років досвіду в правоохоронних органах офіцер поліції Микола Горбан пройшов шлях від оперуповноваженого до начальника відділу по боротьбі з корупцією, пише 0372.ua

Увесь цей час його службові та функціональні обов’язки були пов’язані із дотриманням інтересів держави та розслідуванням кримінальних правопорушень, пов’язаних із корупцією. Нині Микола Костянтинович очолює Управління кадрового забезпечення ГУНП в Чернівецькій області. Отож спілкуємося з офіцером поліції про відмінність роботи у різних підрозділах та протидію корупції на Буковині.

Нагадуємо, раніше ми писали:До 6 років позбавлення волі: засуджено шахрая, який обкрадав людей похилого віку 

Службі в поліції віддаєшся повністю: у час службовий, вихідний чи святковий, фото-1

Будучи вольовим за характером з дитинства, Микола Костянтинович мріяв працювати в правоохоронних органах. Прикладом для наслідування був його старший брат, який на той час уже працював в міліції. Здобуваючи освіту в фінансовому технікумі, Микола Горбан працював у Вижницькій податковій інспекції. Після вступу на економічний факультет, проходив стажування у міліції. Пізніше здобув юридичну освіту та з 1995 року працював в Управлінні по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Чернівецькій області.

«Саме у цьому підрозділі я здобув колосальний досвід як оперативник. Говорячи про корупцію, можу сказати, що, на жаль, на Буковині не існує жодного державного підприємства чи установи, де працівники поліції б не виявляли та документували правопорушників того чи іншого рангу.Для будь-якого держслужбовця  ганебно потрапити в єдиний реєстр осіб, що вчинили корупційні правопорушення. Адже для нього та його родичів це унеможливлює у подальшому працювати в органах державної влади», ­ каже Микола Костянтинович.

За свою кар’єру правоохоронець пригадує чимало випадків документування корупції і розповідає, як на Буковині у 2011 році разом з колегами вдалося виявити протиправні дії групи осіб, які сприяли незаконному переправленню лісодеревини до республіки Молдова, систематично отримуючи за це неправомірну вигоду. «Викриттям та документуванням цього правопорушення тоді займався весь особовий склад відділу міліції, який я очолював. Завдяки професійності дій моїх підлеглих та колег-слідчих суд визнав винними буковинців, які понесли покарання за скоєне відповідно до чинного законодавства», - додає офіцер поліції.

Варто сказати, що завжди існують типові правопорушення, які розкриваються протягом дня чи тижня, а існують такі, які вимагають багато часу та залучення відповідних фахівців та технічних можливостей. Для прикладу, щоб розслідувати заплутані правопорушниками схеми, пов’язані із корупцією, поліцейський обов’язково, крім профільної (юридичної), має мати ще й економічну освіту. Щоразу правопорушники вдаються до нових незаконних схем, тому дуже часто правоохоронцям доводиться працювати на випередження.

Не менш важливим для становлення Миколи Горбана як поліцейського був період роботи у відділі внутрішньої безпеки, згодом заступника, а тепер начальника Управління кадрового забезпечення ГУНП в Чернівецькій області. Микола Костянтинович зізнається, що зрозумів: у поліції стають успішними та ростуть по кар’єрі не ті люди, які мають дві чи більше вищих освіт, а ті, які постійно дбають про свій саморозвиток та вдосконалюються. Адже навчальний профільний заклад дає одинакові знання своїм студентам, але всі по-різному засвоюють їх. Хтось більш сумлінний, хтось менше.

«Тому кожному потенційному поліцейському варто запам’ятати, що службі віддаватися варто повністю: у час службовий, вихідний чи святковий. При цьому працівники поліції зобов’язані бути досконалими. Особисті та професійні якості тісно перегукуються для створення ідеального портрета поліцейського. Це чесність, вимогливість, відповідальність та перфекціонізм», – каже полковник поліції Микола Горбан.

Офіцер поліції розповідає, що самі такі якості прививав своїй доньці Оксані, тому дівчина також здобула юридичну освіту і тепер працює держслужбовцем в одному з судів Чернівців. «У нас з донькою завжди знайдуться спільні теми для спілкування. Навіть у вихідний ми обговорюємо якісь робочі моменти. Адже правоохоронець – це більш, ніж професія. Це стиль життя!», - підсумовує офіцер поліції.

Читайте також: З Чернівців примусово повернуть додому громадянина РФ

Медичним працівникам Буковини підвищать зарплату на 70%

#офіцер поліції #ювілей #Чернівці
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...