• Головна
  • Відомий буковинський публіцист Олександр Бойченко розповів, чому варто робити щеплення
Вакцинація
22:03, 6 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

Відомий буковинський публіцист Олександр Бойченко розповів, чому варто робити щеплення

Вакцинація
Олександр Бойченко

Олександр Бойченко

Відомий літератор, публіцист та перекладач Олександр Бойченко підтримав започатковану Департаментом охорони здоров’я та Департаментом комунікацій Чернівецької ОДА інформаційну кампанію «Вакцинація 2020. Щеплення проти міфів».

Він, зокрема, розповів про власний досвід імунізації, а також пояснив, чому, на його думку, українці ігнорують щеплення, пише 0372.ua

Нагадуємо, раніше ми писали: Представили нового заступника керівника Чернівецької обласної прокуратури

Відомий  буковинський публіцист Олександр Бойченко розповів, чому варто робити щеплення, фото-1

– Із книжок я знаю, що десь до кінця 18 століття, поки ще не існувало вакцин, у людей вироблявся колективний імунітет, але надто дорогою ціною. Бо для цього часом половина населеного пункту чи цілий мусив вимерти. Натомість щеплення – це набагато простіший спосіб убезпечити себе, – зазначив Олександр Бойченко.

Також публіцист розповів, що 5 років тому, після операції, його імунітет був порушений.

– Німецький лікар, який мене оперував, дуже наказував, щоб я не забував щеплюватися від усього, від чого можна. Я ж, за нашою слов’янською традицією, послухав, сказав: «добре-добре», але не робив того. І протягом року після операції кожна хвороба до мене чіплялася. І кожен грип, кожна застуда закінчувалися пневмонією, три на рік, – сказав пан Бойченко.

Однак негаразди зі здоров’ям минули, коли наступного року Олександр Бойченко вакцинувався у Польщі. З того часу регулярно повторює цю процедуру вже вдома.  

На його думку, небажання робити щеплення свідчить про безвідповідальність та незрілість українського суспільства. Таким багато в чому його сформував радянський режим.

– Радянська традиція формування людини полягала в тому, що людина за себе не відповідає, і радянська людина була катастрофічно незріла. Від неї нічого не залежало. Але була противага. Баланс встановлювався за рахунок того, що система і не питала людину, робити їй щеплення чи ні, а робила, і все. А далі настали часи свободи, коли залишилася ця сама незрілість, але людина почула, що може сама вирішувати, що їй робити, і це найгірший варіант. Це так, як випустити 5-річну дитину у місто, і сказати – іди, куди хочеш, – пояснив публіцист.

Людей загалом підстерігає море всіляких небезпек, перед багатьма з них ми безсилі. Але є і такі, від яких ми можемо себе убезпечити, підсумував Олександр Бойченко.

Читайте також:Представили нового заступника керівника Чернівецької обласної прокуратури

Про оплату населенням Чернівецької області житлово-комунальних послуг у серпні 2020 року

#вакцинація #здоров'я #Чернівці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...