• Головна
  • Вчені визначили, що організм людини сприймає тільки дві пори року
наука
20:12, 11 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

Вчені визначили, що організм людини сприймає тільки дві пори року

наука
фото ілюстративне

фото ілюстративне

Звичний поділ року на чотири сезони не властивий нашому організму. Такого висновку прийшли американські біологи, провівши дослідження на молекулярному рівні з-поміж сотні учасників, пише 0372.ua.

Ми звикли ділити рік на чотири сезони, але дослідження американських вчених доводить, що наш організм реєструє тільки два. Зміни в молекулярних структурах жителів Каліфорнії показало, що організм певним чином пристосовується до літа і зими, та ігнорує весну і осінь. Відкриття дозволить зробити випробування різних лікарських препаратів більш точними, інформує Ukr.Media.

організм певним чином пристосовується до літа і зими, та ігнорує весну і осінь, фото ілюстративне

організм певним чином пристосовується до літа і зими, та ігнорує весну і осінь, фото ілюстративне

Нагадаємо, ми писали раніше, що Догляд за дитиною з народження зменшує схильність татусів до депресії

Як зазначається, вчені зі Стенфордського університету зібрали молекулярні дані сотні учасників за чотири роки і встановили, що організм людини дійсно переживає прогнозовані зміни протягом року, але вони не збігаються зі звичним поділом на весну, літо, осінь і зиму. Вони відзначили, що понад 1000 молекул регулярно змінюють свою поведінку, але відбувається це двічі на рік: у кінці весни — на початку літа і в кінці осені — на початку зими.

Ви можете сказати, що, все ясно, адже в Каліфорнії всього дві пори року: коли холодно і тепло, — пояснив професор Майкл Снайдер, керівник наукової групи. — Це так, але навіть у такому разі наші дані не збігаються з погодними змінами. Все набагато складніше.

Всього в дослідженні брали участь 105 осіб у віці від 25 до 75 років. Приблизно половина з них були інсулінорезистентними, тобто їх тіла не переробляли глюкозу звичайним чином. Чотири рази на рік учасники здавали зразки крові. Вчені аналізували молекулярний склад і отримували інформацію про імунітет, запалення, здоров'я серця, метаболізмі, мікробіоті та багато іншого. Також дослідники отримували інформацію про фізичні навантаження і харчові звички учасників.

Зібрані за чотири роки дані показали, що кінець весни збігається з ростом запальних біомаркерів, які відіграють роль в алергіях, а також зі зростанням рівня молекул, що впливають на ревматоїдний артрит і остеоартрит. Також вони побачили, що різко збільшується кількість одного з різновидів гемоглобіну, білка HbAc1, що сигналізує про ризик діабету 2-го типу. Те ж стосується і гена PER1, який бере участь у регулюванні циклів сну — неспання.

Деякі сезонні зміни — наприклад, поява запальних маркерів у відповідь на появу пилюки — досить очевидні, зазначає професор Снайдер, адже інші — рівень білка HbAc1 — пояснити складніше.

На початку зими відбувається зростання імунних молекул, що борються з вірусною інфекцією, і молекул, що беруть участь у розвитку акне. Також помітнішими стають сигнатури гіпертонії.

Відкриття біологів може стати підмогою для фармацевтичних компаній, які проводять випробування препаратів. Зокрема, якщо дослідники тестують ліки від гіпертонії, то їм буде корисно пам'ятати, що результати в літні і зимові місяці можуть виявитися різними.

Американські вчені проаналізували гени майже трьох тисяч здорових людей, а також 1380 осіб з сезонним афективним розладом. і виявили ген підвищеного ризику депресії в осінньо-зимовий період. Цей ген бере участь у циркадних ритмах і адаптації до тривалості світлового дня.

Читайте такожВчені визначили, з ким людина почувається щасливішою

Буковинці - посміхніться! ТОП-10 причин робити це щодня

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дослідження #біологи #сезонність
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...