• Головна
  • Поїзд Селятин-Відень та інші цікаві факти з історії Чернівців і області, які ви могли не знати
Цікаві факти
15:44, 20 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

Поїзд Селятин-Відень та інші цікаві факти з історії Чернівців і області, які ви могли не знати

Цікаві факти
Поїзд Селятин-Відень та інші цікаві факти з історії Чернівців і області, які ви могли не знати

Чернівці - місто з багатою історією та безліччю цікавих фактів. Про деякі з них ви сьогодні дізнаєтесь, пише 0372.ua.

Нагадуємо, що ми раніше писали: Цікаві факти про Чернівці, які ви могли не знати

Цікаві факти з історії міста Чернівці та Чернівецької області:

Герб Чернівців майже не змінювався протягом двох століть. На ньому завжди зображена відчинена мурована брама з гербом держави, до якої належить місто. Цікаво те, що місто ніколи не мало міської брами чи кам'яних мурів.

У Чернівцях залізничне сполучення з'явилося раніше ніж у Києві. 1 вересня 1866 року до Чернівців прибув перший потяг зі Львова. Колія Львів-Чернівці сполучила сполучила наше місто з Віднем та іншими європейськими містами. У Києві сполучення з'явилося через 4 роки.

Цікаві факти про Чернівці, Фото: molbuk

Цікаві факти про Чернівці, Фото: molbuk

Село Селятин у Путильському районі має цікаве європейське минуле. У 1913 році Селятин мав  пасажирське сполучення з Віднем. А раз на тиждень зі станції відправлявся ще і причепний вагон до Парижа. Залізницю закрили 1939 року.

Між селами Подвірне та Анадоли розташований один із найбільших лабіринтів світу. Про його справжні розміри можна тільки здогадуватися. Південна частина цих підземних порожнин, сталактитова печера "Попелюшка", за довжиною своїх ходів займає 8-ме місце у світі. "Попелюшка" має 3 поверхи і вражає розмірами галерей, залів, довжина яких сягає 170 м, хитросплетінням переходів, підземними озерами, каньйонами та різнобарвними глинами.

Перший фестиваль "Червона рута" став легендою у культурному житті України. У 1989 році на фестивалі "Червона рута" вперше на великій сцені виконали пісню "Ще не вмерла Україна", яка згодом стала Гімном України.

Село Розтоки - кінематоргафічний центр Буковини. Саме тут знімали справжній тодішній шедевр українського кіно "Білий птах з чорною ознакою". Тут же народився хіт "Червона рута", який знають сьогодні далеко за межами України. 

Вже згадуваний Селятин – найбільш грозове місце в Україні. У середньому 45 днів на рік тут з грозами. Селятин прославився й найтривалішою грозою, яка почалася 10 червня 2008-го о 15:30 і закінчилася 12 червня о 4:30, триваючи 37 годин.

Здивовані? А скільки ще нерозкритих таємниць береже в собі багата Чернівецька історія! Любіть та досліджуйте свій рідний край.

Буковина - край, де варто жити!

Читайте також: У жовтні Землю накриє надпотужна магнітна буря

У зв'язку з введенням "червоної" зони, Чернівецький драмтеатр скасовує вистави на жовтень

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#цікаві факти про ернівці #чернівці історія #історія Чернівецької області
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...