• Головна
  • Цікаві факти про Чернівці, які ви могли не знати
Релаксні новини
12:27, 6 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

Цікаві факти про Чернівці, які ви могли не знати

Релаксні новини
Цікаві факти про Чернівці, які ви могли не знати

Чернівці – багатогранне та загадкове місто зі своєю історією та душею. Що Ви могли не знати про рідне місто та які цікаві факти і легенди воно носить у собі пише 0372.ua.

Нагадуємо, що ми раніше писали:  6 жовтня на Буковині починали топити печі: традиції та звичаї дня

Нещодавно наше місто святкувало 612-ий день народження, який рахується від першої письмової згадки про місто у 1408 році у грамоті молдовського воєводи Александра Доброго у зв'язку з митним договором, який він уклав з львівськими купцями.

Цікаві факти про Чернівці:

  • У Чернівцях деякий час працював Булгаков та лікував хворих у приміщенні Буковинської лікарні. Не всім відомо про те, що автор легендарного роману "Майстер і Маргарита" Михайло Булкаков жив у Чернівцях в 1916-му році. Адже за професією Булгаков - лікар. До Чернівців він приїжджав не розшукувати літературних героїв, а лікувати. В офіційній біографії письменника про його перебування на Буковині відомо небагато.
  • В Чернівцях один з кінотеатрів відкрито в приміщенні колишньої синагоги. Історія будівлі, в якій знаходиться сучасний кінотеатр "Чернівці", бере початок у далекому 1877 році, коли єврейській частині населення міста передали цю споруду для здійснення молитви. Архітектором будівлі був професор Юліан Захаревич. У 40-х роках синагогу неодноразово намагалися зруйнувати, однак храм залишився стояти, нехай і наполовину знищеним. Будівлю відновили в 1959 році, коли збудувавши храм назад, перетворили його в кінотеатр "Жовтень". У минулому синагога і одна з головних визначних пам'яток міста, в наш час радує глядачів чарівних Чернівців найбільшим залом в місті і демократичними цінами на квитки.
  • Ляльковий Театр у Чернівцях - одна з найстаріших будівель в місті, цю будівлю побудували з каміння колишньої фортеці на горі Цецино. В 1782 році, за часів входження Буковини до складу Австро-Угорської імперії, в Чернівцях було збудовано «Будинок полковника», що імпозантно розташувався по вулиці, яка сьогодні, як і в австрійський період, називається Головною. Відомий історик та етнограф Буковини Раймонд Фрідріх Кайндль в своїй книзі «Сучасні Чернівці», що є першою працею з історії міста, пише: ««Будинок полковника» використовувався для військових цілей, а після пожежі в 1866 р., відтак 1904 р. був відреставрований, отримавши свій теперішній вигляд. Він використовувався частково як військове казино.» В румунський період будинок називався «Офіцерським клубом». За часів радянської влади дане приміщення було «Будинком політичної просвіти Чернівецького обкому КП України». А з 1983 року будинок відчинив свої двері дітям. Тут розмістився обласний театр ляльок.
Цікаві факти про Чернівці

Цікаві факти про Чернівці

  • В Чернівцях народилась голлівудська акторка Міла Куніс. В старій частині міста є її особняк. Народилася Міла 14 серпня 1983 в Чернівцях в єврейській родині. Батько, Марк Борисович, в УССР працював інженером-механіком на чернівецькому заводі «Легмаш», відтак у Штатах став таксистом; мати Ельвіра раніше працювала вчителькою фізики, а нині — директором аптеки. В Міли є старший брат Михайло. Про Україну та Чернівці зокрема Міла часто відгукувалася доволі негативно.
  • В Чернівецькому національному університеті свого часу навчався Іван Франко.Через перший арешт Франко змушений був перервати навчання у Львівському університеті, проте відновив його у 1878—1879, прослухавши загалом 7 семестрів. Повну вищу освіту завершив пізніше, у 1890—1891, навчаючись у Чернівецькому університеті 8-й семестр, необхідний для докторату.

Отож, наше місто таїть в собі багато загадок та цікавих фактів і навіть живучи тут, ми з вами багато чого не знаємо. Тож вивчаймо та поважаймо свій рідний край!

Читайте також: Коронавірус на Буковині: що відомо сьогодні

Ще одна буковинська школа отримала новий сучасний спортмайданчик (ВІДЕО)

#цікаві факти про Чернівці #Чернівці історія #місто Чернівці
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...