• Головна
  • "У неділю, 25 жовтня, важливо голосувати за Клічука, інакше мером стане Михайлішин", – політексперт Руслан Рохов про результати "Рейтинга"
Місцеві вибори
17:24, 22 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

"У неділю, 25 жовтня, важливо голосувати за Клічука, інакше мером стане Михайлішин", – політексперт Руслан Рохов про результати "Рейтинга"

Місцеві вибори
"У неділю, 25 жовтня, важливо голосувати за Клічука, інакше мером стане Михайлішин", – політексперт Руслан Рохов про результати "Рейтинга"

За тиждень до місцевих виборів Соціологічна група "Рейтинг" провела опитування серед чернівчан щодо їхніх політичних настроїв. Опитування проводилося впродовж 17-19 жовтня 2020 року, відповідно до його результатів, вже можна назвати двох учасників другого туру виборів на посаду Чернівецького міського голови, а також констатувати факт потрапляння 5 фракцій до Чернівецької міської ради.

Так, рейтинг партій до міської ради міста Чернівці очолює "Єдина Альтернатива", якій готові віддати голос 18,9% серед тих, хто буде голосувати та визначився із вибором. На другому місці партія "Команда Михайлішина", з підтримкою 16,7%, "Слуга Народу" – з показником 12,2%, "Європейська Солідарність" – 9,0%, "Пропозиція" – 9,0%, "Партія Чернівчан" – 4,7%, "За майбутнє" – 4,5%, "Батьківщина" – 4,4%, "Опозиційна платформа – За життя" – 4,0%. Рейтинг інших партій – менше 4%. Не визначилися – близько 17% опитаних.

Серед кандидатів у мери Чернівців лідирує Віталій Михайлішин з 28,9% підтримки серед тих, хто голосуватиме та визначився із вибором. 24,8% готові підтримати Романа Клічука, 17,3% – Олексія Каспрука, 8,6% – Віталія Другановського, 4,0% – Василя Максимюка. Рейтинги інших кандидатів – менше 4%. Не визначились, за кого голосуватимуть, – близько 13% респондентів.

Руслан Рохов, Serg. Serdiukov

Руслан Рохов, Serg. Serdiukov

35,0% вважають, що новим мером Чернівців стане Роман Клічук. 32,4% – думають, що Віталій Михайлішин, 17,9% – Олексій Каспрук, 10,0% – Віталій Другановський. У перемогу інших кандидатів вірять менше 1%.

Як бачимо, з результатів дослідження чітко виділилася двійка лідерів: Віталій Михайлішин та Роман Клічук. І у випадку відсутності форс-мажорів у цій парі в другому турі переможе Роман Клічук. Але є одне "але"! Це базовий сценарій за умов, якщо другий тур відбудеться…У зв’язку із передачею на розгляд Верховної Ради України Проєкту Постанови про внесення змін до Постанови "Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році" вибори 25 жовтня можуть стати однотуровими. Ініціатори законопроєкту, мотивуючи сплеском захворюваності на COVID-19, згідно з даними, опублікованими на фейсбук-сторінці Комітету виборців України, пропонують зробити обрання мерів міста та голів громад в один тур. Тож, якщо в першому турі кандидат не набрав 50% плюс один голос виборців, але є першим, він стане мером, якщо приймуть те, що опублікував КВУ.

Місцеві вибори 2020 у Чернівцях

Місцеві вибори 2020 у Чернівцях

Якщо вибори проведуть в один тур, то, враховуючи, що Олексій Каспрук, згідно соціології, випав із перегонів, а Роман Клічук хоч і потрапляє до другого туру, але лише з другого місця – Чернівці очолить Віталій Михайлішин. Інше можливо лише тоді, якщо за ці лічені дні до виборів Роман Клічук добере 4-5% підтримки. Тому чернівчанам, яким не байдуже майбутнє їхнього міста, уже нині варто визначитися, кого вони хочуть бачити своїм мером, і голосувати 25 жовтня за нього!

Автор – Руслан РОХОВ.

Довідка: Руслан Рохов, політичний експерт, засновник Школи Мерів, керуючий партнер компанії PGR Consulting Group LLC. Сьогодні він керує міською виборчою кампанією партії "Єдина Альтернатива".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#місцеві вибори 2020 #вибори у Чернівцях #виборчі перегони #Роман Клічук #Віталій Михайлішин
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...