• Головна
  • "Європейські стандарти для українців - чіткий алгоритм до дії": чернівецький політолог про ЄС, європейські цінності та вибір
європейська інтеграція
13:40, 1 листопада 2020 р.
Надійне джерело

"Європейські стандарти для українців - чіткий алгоритм до дії": чернівецький політолог про ЄС, європейські цінності та вибір

європейська інтеграція
фото з відкритих джерел

фото з відкритих джерел

Європейський Союз, який наразі об'єднує 27 країн-членів, близько пів мільярда жителів, з майже 1/4 часткою у світовому ВВП, є за своєю суттю унікальним наднаціональним утворенням. Європейські стандарти життя, цінності та зрештою сама європейськість нерозривно вплітається не лише в українську політичну реальність, а й життя кожного українця, пише 0372.ua.

1 листопада 1993 року набув чинності Маастрихтський договір, яким створювався Європейський Союз. Заснування нового політичного й економічного об'єднання базувалося на чотирьох свободах - вільний рух товарів, послуг, робочої сили та капіталу, що заклало підвалини для подальшого формування спільних ринків, політик, запровадження єдиної валюти та громадянства ЄС. Про значення європейської інтеграції для України, європейські цінності та європейський вибір українців нашому кореспонденту розповів Михайло Павлюк, Голова правління Центру актуальних місцевих ініціатив, кандидат політичних наук.

Нагадаємо, ми писали раніше, Чи має держслужбовець говорити українською: КСУ розгляне конституційнійність закону про мову

Європейська інтеграція України, з одного боку, є невід’ємною, важливою складовою реалізації державної політики, а з іншого – комплексом устремлінь, очікувань і бажань самих українців. Михайло Павлюк зауважує, щоза десяток років наші громадяни пройшли цілу еволюцію у розумінні значимості європейської інтеграції, європейських цінностей та можливостей спільно будувати Європу разом з іншими країнами Європейського Союзу.

Безумовно, сьогодні величезна частина українців пов’язує себе з європейськими країнами, що мають успішні економіки, найкращі стандарти дотримання прав та свобод своїх громадян, верховенство права, справедливі суди. Тому очевидно, що для українців ці терміни є не пустими звуками, а алгоритмом до дії, - каже експерт.

На глибоке переконання нашого співрозмовника, хорошими прикладами є те, що українці готові боротися і захищати ці європейські стандарти й устремління. Підтвердженням такої готовності стали події 2013-2014 рр., коли українці спромоглися вийти на Майдан для захисту свого європейського майбутнього. 

Пам’ятаємо підписання Угоди про асоціацію з ЄС і те, скільки доклали зусиль до того, щоб вона діяла. Важливим досягненням став безвізовий режим з ЄС, який мав значний позитивний вплив на економіку України, а також відкрив можливості вільно подорожувати Європою, - зазначає він.

Однак, посилює значення Асоціації з ЄС та безвізововго режиму той факт, що українці готові захищати цей режим. У цьому контексті Голова правління Центру актуальних місцевих ініціатив наголошує на тому, що безвіз захищають далеко не розмовами. "Чого варті події під Конституційним судом України, де громадяни, почувши, що безвіз може бути скасований, асоціація може бути поставлена на паузу через непродумані дії суддів КСУ, вийшли з готовністю це захищати", - говорить він.

Політолог також згадує ту підтримку, яку надавали українці під час конституювання євроінтеграційного та євроатлантичного курсів, який сьогодні став нормою, закріпленою найвищим законом.

Європейська інтеграція для України є надзвичайно важливою політикою у подальшому. Будь-хто, хто буде применшувати чи нівелювати значимість цієї політики чи розуміння того, що треба робити у цьому напрямку, неодмінно буде засуджений більшістю українських громадян, - переконаний наш співрозмовник.

Якщо ж говорити про цінності ЄС, то на думку експерта, вони тісно пов’язані з українцями.

Я нагадаю, що для нас усіх у широкому розумінні європейські цінності – це ідентичне ставлення до життя, що ґрунтується на позиції про створення вільного суспільства відповідно до потреб людини. Це принципи демократії, рівність перед законом, соціальна справедливість і повага до прав людини, - стверджує політолог. 

З його слів, саме ці цінності серед українців є найбільш затребуваними, вони найбільше їх поділяють, готові їх захищати та впроваджувати для прийдешніх поколінь.

Тому, звичайно, цінність як такий алгоритм, який пов’язує нас з об’єднаною Європою, є надзвичайно важливою ознакою того, що ми все ж таки повільно (хоча хотілося б швидше та якісніше), але рухаємося до ЄС. Те, що ми з року в рік все більше поділяємо європейські цінності є яскравим цьому прикладом, - наголошує Михайло Павлюк.

Насамкінець зазначимо, що попри випробування євроінтеграцією, які Україна проходить на шляху до ЄС, заперечувати правильність та життєву важливість даного вектору політики нашої держави було б безглуздою помилкою. Українці різних регіонів нашої держави більшою, або ж меншою мірою, та все ж готові до тіснішої інтеграції з Європою. Тому прагнення більшості українців залишатися частиною Європи з подальшим повноцінним членством у ЄС може стати тим консолідуючим чинником, котрий так потрібний сьогодні нашій країні.

Читайте такожДень ЄС та інші свята сьогодні: іменини, традиції, заборони, прикмети та визначні події буковинцям

В Україні зафіксовано майже вісім тис нових випадків та понад сотню смертей від COVID-19

#День заснування ЄС #Михайло Павлюк #європейські цінності #європейський вибір #експерт
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...