• Головна
  • Загрози сепаратизму на Закарпатті немає, але понад 20 % закарпатців не проти подвійного громадянства - опитування
результати опитування
16:11, 8 листопада 2020 р.
Надійне джерело

Загрози сепаратизму на Закарпатті немає, але понад 20 % закарпатців не проти подвійного громадянства - опитування

результати опитування
Загрози сепаратизму на Закарпатті немає, але понад 20 % закарпатців не проти подвійного громадянства - опитування
За даними опитування настроїв місцевих мешканців та представників нацменшин на Закарпатті, 49% вважають ситуацію в регіоні благополучною. Понад 50% громадян бачать Закарпаття лише у складі України, пише 0372.ua.
На Закарпатті люди оцінюють ситуацію в регіоні краще, як по Україні в загальному
Про це свідчать результати дослідження громадської думки, проведеного Фондом Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва. Його презентували на форумі "Re:Open Zakarpattia", - йдеться на офіційному порталі Фонду.
Як зазначив Андрій Сухарин, політичний аналітик Фонду Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва, дане дослідження цікаве тим, що є дві паралельні вибірки - загальне населення та представники нацменшин, і ці результати можна порівнювати.
Зауважується, що загалом ситуацію в регіоні опитані оцінюють як благополучну, але покращення справ відзначають лише у двох сферах нові технології та безвіз.
На Закарпатті люди оцінюють ситуацію в регіоні краще, як по Україні в загальному - 49% вважають її благополучною. Люди вважають, що покращилися справи у державі лише в двох сферах - доступність нових технологій та безвіз. По всіх інших сферах респонденти кажуть, що справи погані, найгірше оцінюють ситуацію з охороною здоров’я та діями влади й правоохоронних органів, - сказав аналітик.
Більшість закарпатців (50,8%) бачить Закарпаття у складі унітарної України, частина (37,6%) – у складі унітарної країни, але з розширеними повноваженнями місцевих рад і громад. І лише 2,8% з них говорить про федералізацію.
Експерт зауважив, що питання розширення повноважень регіону співзвучне з процесами децентралізації. Згідно з опитуванням, вірять у децентралізацію  55% закарпатців, 25% - не згодні, 20% не змогли відповісти.
Загрози сепаратизму на Закарпатті немає, принаймні по тих настроях, які панують серед населення Закарпаття, – каже Андрій Сухарина. – Але із складу нацменшин 31% не відповіли на це питання. Саме по собі це нічого не говорить. З цими громадянами України треба працювати, доносити візію.
При цьому 26% закарпатців не проти подвійного (множинного) громадянства, серед представників національних меншин області таких – 53%. Повністю не підтримують ідею подвійного громадянства 22%, серед нацменшин таких всього 6%.

Також цікавий факт, що на Закарпатті лише 37% не толерують контрабанду, натомість 26% громадян вважають таку тіньову працю нормальною (серед нацменшин цей відсоток іще більший і становить 32%,), - сказав  аналітик "Демініціатив".

Також він зауважив, що 51% громадян на Закарпатті думав над тим, аби виїхати за кордон, 55% - з-поміж представників нацменшин.

"Це дуже багато, такого не спостерігається в інших регіонах, хоча рівень міграційних настроїв високий всюди, - акцентував аналітик. - Це тривожно. Перша причина міграції - це соціально-економічні чинники, як вказують респонденти".

"Мовне питання - 50% громадян вважають, що навчання в школі має бути українською. Третина опитаних вважає, що у початкових класах навчання має провадитися мовою нацменшин", - сказав Андрій Сухарина.

Дослідження проводилося з 24 серпня по 10 вересня 2020 року, загалом було опитано 1000 респондентів - половина з-поміж репрезентативної вибірки жителів області (6 міст та 15 сіл) та 500 представників нацменшин (з угорської, румунської, ромської та словацької громади Закарпаття). Похибка опитування не перевищує 4, 4%.

Читайте також"Я обіцяю бути президентом, який буде об’єднувати": Байден переміг на виборах у США

В Україні стартувало онлайн-опитування щодо організації та якості дистанційного навчання

#опитування #результати #Закарпаття
Оголошення
live comments feed...