• Головна
  • Нацбанк вперше випустив банкноту з вертикальним дизайном на честь відомого буковинця
сувенірна банкнота
08:04, 27 листопада 2020 р.
Надійне джерело

Нацбанк вперше випустив банкноту з вертикальним дизайном на честь відомого буковинця

сувенірна банкнота
Нацбанк вперше випустив банкноту з вертикальним дизайном на честь відомого буковинця

Національний банк випустив нову сувенірну банкноту з вертикальним дизайном, присвячену першому українському космонавту та Герою України Леоніду Каденюку, пише 0372.ua.

Банкнота "Леонід Каденюк – перший космонавт незалежної України" є першою українською сувенірною банкнотою з вертикальним дизайном. Про це повідомляє Суспільне з посиланням на Нацбанк.

Нагадуємо, ми писали раніше, що Збільшення мінімалки перенесуть: нардеп розповів про зміни у бюджеті на 2021 рік

На лицьовому боці банкноти зображено портрет Леоніда Каденюка, над яким міститься напис "Перший космонавт України" та логотип Державного космічного агентства. Основним зображенням зворотного боку є космічний корабель "Колумбія" на тлі планет Сонячної системи.

"Сувенірна банкнота містить великий спектр захисних елементів, зокрема – оптично-змінний елемент SPARK у вигляді земної кулі (під час зміни кута нахилу банкноти на ділянках зображення спостерігаються переходи від зеленого кольору до синього)", – зазначається у повідомленні.

Банкнота виготовлена на папері з водяним знаком – зображенням земної кулі з материками. Її віддруковано за допомогою офсетного, інтагліо, трафаретного та високого способів друку з використанням захищених фарб. Над створенням дизайну сувенірної банкноти працювали художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Банкноту надрукували накладом 50 тисяч штук. Її можна буде придбати в пунктах продажу Національного банку України та банків-дистриб’юторів. Як наголосили в Нацбанку, нова сувенірна банкнота не є платіжним засобом.

Читайте такожПереддень Різдвяного посту або Пилипівки: традиції та звичаї дня буковинцям

Уряд затвердив проєкт головного кошторису України до другого читання

#Нацбанк #сувенірна банкнота #Каденюк
Оголошення
live comments feed...