
коронавірус
20:12, 6 грудня 2020 р.
Надійне джерело
Втрата нюху при COVID-19 може загрожувати діяльності мозку: думка вченої
коронавірус

втрата нюху при коронавірусі / фото з відкритих джерел
Втрата нюху при коронавірусній інфекції може виявитися не просто симптомом, а свідчити про порушення бар'єру, який захищає мозок людини від уражень. Тому зниження або повна відсутність нюху після перенесеного коронавірусу може означати ризик ураження мозку, пише 0372.ua.
Нагадуємо, ми писали раніше, що Температуру вище 37 у хворого на COVID-19 варто збивати: лікар пояснює чому
Про це на власному каналі в Ютубі розповіла відома біологиня, професорка Школи системної біології Університету Джорджа Мейсона Анча Баранова, передає Укрінформ.
За словами вченої, нещодавно німецькі вчені з Університету Гумбольдта (Берлін) з'ясували, що коронавірус може проникати в мозок людини через нюховий епітелій – клітини в носовій порожнині.
Насправді це взагалі не жарти, тому що нюховий епітелій - найбільша передова частина мозку. І через цей нюховий епітелій коронавірус в наш мозок може залізти. Так, у нас є гематоенцефалічний бар'єр, що відокремлює кров від мозку, і він не пускає коронавірус всередину. Але нюховий епітелій – це слабке місце, – заявила Баранова.
Біологиня також зазначила, що зниження або повна відсутність нюху після перенесеного коронавірусу може означати ризик ураження мозку. Вона привела як приклад те, що у пацієнтів з хворобою Альцгеймера за рік–два до зниження когнітивних функцій спостерігається зниження здатності розпізнавати запахи.
"Тобто, руйнування гематоенцефалічного бар'єру або порушення його функцій часткове вносить свій внесок в те, що наш мозок починає "йти вниз", – вважає вона. – Тому відновлення нюху – це дуже важливо. Якщо у вас залишилася "дірка" там, між зовнішнім середовищем і мозком, і цю дірку можна продіагностувати, тому що у нас не таке гарне почуття запахів, як раніше, або повна відсутність запаху, то в цю дірку вже після того, як коронавірус пішов, щось ще може залізти".
Тому, відновлення нюху – це сигнал, що бар'єр відновився, припустила Баранова. Разом з тим вона зазначила, що проникнення коронавірусу в мозок відбувається не у всіх пацієнтів.
Читайте також: Крутиться на язику: чому часом ми не можемо пригадати потрібне слово
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:21
09:00
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:34, 22 квітня
19:34, 22 квітня
19:34, 22 квітня
07:51, Сьогодні
00:00, 17 березня
live comments feed...
Коментарі