• Головна
  • У Чернівцях призупинили прийом заяв на «тисячу Михайлішина»
Виплати малозабезпеченим
12:09, 8 грудня 2020 р.

У Чернівцях призупинили прийом заяв на «тисячу Михайлішина»

Виплати малозабезпеченим
У перший день працівники соцзахисту прийняли 700 заяв

У перший день працівники соцзахисту прийняли 700 заяв

У Чернівцях призупинили прийом заяв на отримання матеріальної допомоги у розмірі однієї тисячі гривень, яку зініціював під час сесії депутат Чернівецької міської ради Віталій Михайлішин. Про це пише IA ACC, які взяли коментар у директорки Департаменту праці та соцзахисту населення міськради Людмили Березовської.

Нагадуємо, раніше ми писали: Незаконна вирубка дерев на Буковині: сума збитків сягає пятсот тисяч

Як пояснила у коментарі Людмила Березовська, наразі немає визначених критеріїв, які саме категорії населення мають право на таку матеріальну допомогу. А виплатити гроші усім, хто подавав заяви неможливо, тому що на це немає грошей. 

Адже рішення передбачає, що допомогу можуть отримати усі містяни, які опинилися у складній ситуації через епідемію коронавірусу, пенсіонери та малозабезпечені. 

«А коли ми почали приймати заяви від усіх, хто вважає, що має право на таку допомогу і побачили, хто нам подає ці заяви, то 20 мільйонів не вистачить. Не можна з грішми з міського бюджету роздавати допомогу всім, тому що ми ж надіємося, що у нас свідомі люди, але виявляється, що не дуже», - каже Людмила Березовська.

На даний момент у міському бюджеті грошей немає. І, як пояснює Людмила Березовська, для того, щоб працівники соцзахисту могли виконати рішення сесії, потрібно розробити критерії, за якими вони зможуть виплачувати цю матеріальну допомогу та обрати людей, які її потребують найбільше. Для цього потрібно проаналізувати усі подані документи, вивчити їх та розробити певний порядок виплат. 

«У нас з міського бюджету все фінансується за принципом програмного фінансування, тобто розробляється якась певна програма, на неї передбачаються орієнтовні кошти, ми дивимося протягом року, які надходження, чи їх менше, чи їх більше і вже потім виходимо з того, що у нас є. На даний момент у нас на сесії були прийняті зміни до нібито програми «Захист» і збільшено 20 мільйонів, але знову ж таки це орієнтовні цифри, тобто їх у мене немає. Це депутати написали, що вони пропонують таку суму використати на цю допомогу. Ніхто не знав, скільки буде цих людей, які то будуть люди. Тобто ми можемо використати або 20 мільйонів гривень, або менше, але в жодному разі не більше.

Але на даний момент є фактична наявність бюджету, у нас є кінець фінансового року, бюджетного року. Зараз треба профінансувати всі обов’язкові виплати, які у нас були передбачені. Ми не можемо їх залишити поза увагою, тому що ця виплата з'явилася після того, як у нас виникли інші зобов’язання», - пояснює Людмила Березовська.

Під час подачі заяв на виплату тисячі гривень матеріальної допомоги міської ради біля Департаменту праці та соціального захисту населення утворилися черги. У перший день працівники соцзахисту прийняли 700 заяв.

Читайте також: Лікарняний можуть закрити й без негативного тесту на COVID-19 – МОЗ

Як правильно та ефективно написати резюме: поради буковинцям

ІА АСС

#виплати #малозабезпечеі #верстви населення #призупинено #заяви #прийом
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...