Коронавірус
09:23, 9 грудня 2020 р.
Надійне джерело
Лікування коронавірусу безкоштовне? - розповіла лікар-інфекціоніст із Чернівців
Коронавірус
Коштують медикаменти досить дорого, інколи хворим на COVID-19 приходиться продавати майно
Саме Ольга Кобевко була однією з медиків, які не злякалися публічно заявити, що люди задихаються, тому що кисень став дефіцитом. Реакцією на її звернення у соцмережі стало кримінальне провадження, відкрите за заявою заступниці голови Чернівецької обласної державної адміністрації.Про це в інтерв'ю "Цензор.нет" розповіла лікарка-інфекціоністка Ольга Кобевко.
Нагадуємо, раніше ми писали: За останню добу підтверджено понад дванадцять тисяч нових випадків захворювання коронавірусом
За її словами, список препаратів, який може отримати інфікований у лікарні, залежить від закупівель, які здійснює ця медустанова.
"Кроворозріджувальні препарати, наприклад, які обов’язково призначаються у разі коронавірусу, надходять з перебоями. Тиждень є, два – немає. Буває, що призначаєш пацієнту один антибіотик, він закінчується, переводиш на другий безкоштовний", - сказала Кобевко.
За її словами, до обов’язкових препаратів також належать гормони. "Я призначаю пацієнтам, адже це люди, у яких середньо-важкий або важкий перебіг хвороби. Вони потребують спеціалізованої медичної допомоги і наявності інтенсивної терапії. Тому все, чого немає, людям, на жаль, доводиться купувати", - сказала вона.
За її словами, точної суми лікування назвати не можна. Це визначається індивідуально, в залежності від супутньої паталогії пацієнта, його віку і стану.
"Серед препаратів є й такі, які безкоштовно не передбачено, хоч у протоколах їх прописано. Наприклад, людям доводилося купувати препарат, один флакон якого в середньому коштує 11-12 тисяч. А їх потрібно мінімум чотири", - розповіла лікарка.
Вона поділилася історіями з практики. "У нас був випадок, коли родичі пацієнта зверталися до головного лікаря. Їх запевняли, що він такого лікування не потребує, а потім людина померла", - сказала вона.
Невідомо, чи допоміг би йому дорогий препарат і чи встигли б його знайти, бо він у дефіциті. "У нас був навіть такий період, коли в аптечних мережах зовсім не було препаратів, які розріджують кров.", - сказала вона.
До лікарні також госпіталізують хворих із сіл, які не мають достатнього фінансового забезпечення. "У нас були люди, які розповідали, що продали корову, бо не було грошей. Жінка була з чоловіком, казала, що продала всі свої золоті прикраси. Вона повернулася з Італії, у чоловіка перед тим був інсульт, то вона казала, що багато там витратила на лікування і реабілітацію", - розповіла Кобевко.
Нагадаємо, раніше Ольга Кобевко заявляла, що у разі локдауну в Україні закрити потрібно все. Вибірковий карантин недопустимий.
Читайте також:Локдаун в Україні потрібно запроваджувати найближчими днями, а в січні вже виходити з карантину - експерт
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:37
09:02
15:14
Вчора
12:13
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...
Коментарі